Drewniane domki na narzędzia nie tylko na działkę

Posiadając ogródek przydomowy czy działkę rekreacyjną trzeba się zmierzyć z problemem przechowywania narzędzi. I choć w domu często wystarcza na nie miejsca w garażu bądź piwnicy, to na działce często są z tym problemy. Na szczęście na rynku dostępny jest szeroki wybór drewnianych domków narzędziowych. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy zakupie.

Budować samemu czy kupić gotowy?

Choć w Polsce pokutuje tradycja budowy system gospodarskim, to w tym przypadku mija się to z celem. Na rynku domki narzędziowe drewniane dostępne są w tak wielu konfiguracjach nie tylko funkcjonalnych, jak i cenowych, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Oczywiście zapaleni majsterkowicze mogą nie zgodzić się z takim podejściem. Ale w takiej sytuacji warto odpowiedzieć sobie na pytanie, co przyniesie nam większą satysfakcję, budowa domku czy realizacja innych projektów w zaoszczędzonym czasie.

Co na to prawo?

Wznosząc na swojej działce jakikolwiek budynek czy budowlę, warto zawsze zacząć od weryfikacji aktualnych wymogów prawa budowlanego. W Polsce często budowa wiąże się z koniecznością zgłoszenia jej do odpowiednich urzędów lub nawet pozyskania odpowiedniego pozwolenia.

Na szczęście jeśli chodzi o domki narzędziowe drewniane to prawo jest dość łaskawe, na każde 500 m kwadratowych działki można wznieść aż 25 m kwadratowych tego typu budowli, a od 2017 roku nie trzeba już nawet zgłaszać takiej ingerencji na swojej działce.

Na co zwracać szczególną uwagę przy zakupie

Kluczową kwestią przy wyborze domku narzędziowego drewnianego jest jego powierzchnia. I nie chodzi tu tylko o względy prawne, ale także funkcjonalne. Warto rozważyć do czego służyć ma taki domek. Jeżeli tylko do przechowywania to warto się zastanowić jakie narzędzia znajdą tam swoje miejsce. A jeśli zależy nam na odrobinie przestrzeni do majsterkowania to warto to uwzględnić przy zakupie. Jednak w obu przypadkach warto zdecydować się na nieco większą opcję, niż później żałować zbyt małego domku.

Kupując taki domek, warto też zwrócić uwagę na jego funkcjonalność, rozmieszczenie półek, haczyków i schowków. Co prawda domki narzędziowe drewniane mają tę zaletę, że bardzo łatwo w nich zamontować dodatkową półkę, te niezmiennie wiąże się to z dodatkowymi kosztami.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Megiw

Categories Uncategorized