Kalendarz szkolny 2016/17 – czym kierować się przy wyborze?

W dzisiejszych czasach ludzie są bardzo zapracowani. Dotyczy to zarówno dorosłych, jak i dzieci. Warto zwrócić uwagę na to, że współczesne czasy wymagają dobrej organizacji czasu. Tylko w ten sposób możliwe jest odpowiednie działanie i dobre wykorzystanie czasu. Właśnie z tego powodu rodzice powinni zdecydować się na zakup, dla dziecka, kalendarz szkolny 2016/17.

Dla dzieci czy nastolatków?

Przed dokonaniem zakupu kalendarza szkolnego 2016/17 warto to przemyśleć. Przede wszystkim należałoby zwrócić uwagę na wiek dziecka. Wiadome jest, że młodsze pociechy, z pierwszych klas szkoły podstawowej, nie mają tak dużej ilości obowiązków, jak chociażby starsze dzieci lub nastolatki.

Dlatego należałoby zastanowić się nad tym, czy dziecku potrzebny jest kalendarz. Warto jednak zauważyć, że zakup tego przedmiotu może okazać się jedną z pierwszych lekcji odpowiedzialności. Dziecko może samo kontrolować godziny zajęć dodatkowych, wizyt u znajomych lub prac domowych. Jeżeli zapomni spojrzeć w kalendarz szkolny 2016/17, to konsekwencje spłyną na niego.

Jaki kalendarz wybrać?

Jeżeli już rodzice postanowią zakupić najmłodszemu dziecku kalendarz szkolny 2016/17, to powinni zdecydować się na mniejszą wersję. Wtedy dodatkowy ciężar nie będzie odczuwalny, a mniejsza ilość miejsca do zapisywanie nie będzie odczuwalna. Warto też zwrócić uwagę na kolor i wzory na okładce kalendarza. Wiadome jest, że najmłodsze pociechy będą wolały kolorowe barwy lub wizerunek ulubionej postaci z bajki.

Dla nastolatków najlepszym rozwiązaniem będą kalendarze książkowe. Wiadome jest, że młodzież ma więcej obowiązków związanych ze szkołą, domem oraz dodatkowymi zajęciami. Więc istotne jest to, by kalendarz szkolny 2016/17 miał dostateczną ilość miejsca na wszystkie notatki. Jeżeli chodzi o kolory, to warto przede wszystkim kierować się gustem przyszłego użytkownika.

Kalendarz z dodatkami czy bez?

Niektóre kalendarze posiadają różne dodatki. Warto zastanowić się, czy przyszły użytkownik będzie z nich zadowolony, czy też nie. Właśnie tym kryterium należy się przede wszystkim kierować. Warto też wspomnieć jakiego rodzaju mogą to być dodatki, na przykład sennik, zapisane dni wolne od nauki, cytaty motywujące lub z poradami, bądź fotografiami.

Istotne jest również to, że kalendarze, które są bogate w dodatki, często mają mniej miejsca na notatki. Właśnie z tego powodu warto zastanowić się nad tym, czy ta przestrzeń będzie potrzebna.

Lekki czy trwały model?

Do dyspozycji są kalendarze w twardej okładce lub miękkiej. Warto więc zwrócić uwagę na zalety i wady obu opcji. Przede wszystkim twarda okładka z pewnością jest trwalsza. Przy tej wersji obce będą zagięte rogi w kalendarzu. Trzeba jednak pamiętać o tym, że twarde okładki są cięższe, więc jeżeli dziecko ma dużo książek w torbie, to dodatkowy ciężar może negatywnie wpłynąć na kręgosłup pociechy.

Miękka okładka jest zdecydowanie lżejszą wersją. Jednak w tym przypadku trzeba liczyć się z zagiętymi rogami, które po dłuższym czasie użytkowania mogą wyglądać nieestetycznie i niechlujnie.

Kalendarze szkolne kupisz w sklepie http://www.maximat.pl/p348,planer-kalendarz-szkolny-na-kolejny-rok-2016-17-59x84cm-a1.html.

Categories Pozostałe