Kreatywne zajęcia, kreatywne dziecko

Chcemy, by nasze dzieci zdobywały świat, by rozwijały swój intelekt i były kreatywne. Zasadniczo obrany kurs staramy się – jako mądrzy rodzice – realizować i w związku z tym wpierw sami wprowadzamy maluszka w ten przedziwny świat, a z czasem szukamy rozwiązań pozwalających na pełny rozkwit dziecka na wielu płaszczyznach. Zajęcia pozaszkolne są dobrym rozwiązaniem, które od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Pojawia się jednak pytanie, czy rzeczywiście są one potrzebne i czy naprawdę wspomagają rozwój?

Ach ta kreatywność!

Zastanawianie się nad tym, czy dziecko jest kreatywne i kiedy zaczyna budować w sobie tę cechę jest pierwszym krokiem do podjęcia decyzji o zapisaniu pociechy na zajęcia dodatkowe. Kreatywność jest twórczą postawą podsyconą ciekawością, której efektem jest znalezienie problemu i rozwiązania, które nie zawsze wydaje się oczywiste.

Spójrzmy na nasze pociechy. Różnego rodzaju okazje, takie jak okolicznościowe eventy dla dzieci pokazują zatroskanym rodzicom, że ich dziecko jest wyjątkowe na wielu płaszczyznach. Ma swoje wyraźnie mocne strony i doskonale porusza się po zagadnieniach, które w dorosłym świecie mogą wydawać się jeszcze zbyt trudne. Co ciekawe, kreatywność w początkowym okresie rozwoju jest czymś całkowicie naturalnym, podsycanym ciekawością i pozbawionym konwenansów. Warto ją podsycać i temu między innymi służą wywołane tutaj enety dla dzieci, które idealnie wpisują się w dziecięcy świat.

Podsycanie i zabawa

Nie ma lepszego sposobu na rozwój i jednoczesne zaspokojenie ciekawości jak zabawa. Spójrzmy na to z bardziej prozaicznej strony – czy wolelibyśmy tłumaczyć dziecku jak powstaje lód i czytać mu encyklopedyczne wyjaśnienia? A może lepiej jest przeprowadzić z nim małe doświadczenie i ubrać je w szaty wielkiego odkrycia?

Oczywiście, że drugie rozwiązanie jest o wiele trafniejszym. Dlatego też kreatywne eventy dla dzieci łączą w sobie wspomnianą kreatywność, która pobudza wyobraźnię. Możemy znaleźć zajęcia dla każdego dziecka – począwszy od małego chemika, poprzez konstruktora, a nawet projektantkę mody. Zróżnicowanie zdolności i predyspozycji dzieci automatycznie sprawia, że możemy wybrać najlepszy event dla dziecka, który wpisze się w jego krąg zainteresowań. Tak organizowane zajęcia popołudniowe są czymś, co zaprocentuje w przyszłości, czymś, czego nie znajdziemy w sztampowych rozwiązaniach szkolnictwa, gdzie zdecydowana większość zajęć dostosowana jest dla ogółu.

Najciekawsze Eventy dla dzieci organizuje Universytet Rozwoju

Categories Pozostałe