Trendy w pokojach najmłodszych domowników

Własny pokój to dla każdego dziecka prawdziwa kraina przygód.  Podczas aranżowania pokoju córki czy syna, warto nieco puścić wodze fantazji i stworzyć kompozycję, która będzie odzwierciedleniem dziecięcych marzeń. Jakie meble i dodatki są szczególnie mile widziane w dziecięcym pokoju? Sprawdź!

Sprytne meble – łóżko piętrowe z biurkiem i szafą

Moda na minimalizm trwa w najlepsze, a pokoje dziecięce wcale się z tej mody nie wyłamują! Od kilku sezonów triumfy święcą proste, ale niezwykle efektowne meble o wielu funkcjach. Doskonałym przykładem mebla, który pozwala na niewielkiej przestrzeni zawrzeć funkcjonalność trzech różnych modeli, jest łóżko piętrowe z biurkiem i szafą. W sklepach możemy znaleźć ciekawe modele z antresolą z białej, lekkiej płyty meblowej, jak i fantazyjne, wielofunkcyjne zabudowy w kształtach pirackich statków albo zamków księżniczek.

Pole do kreatywnych popisów

Pokój dziecka jest jego ulubionym miejscem zabaw. Zadbaj o to, aby Twoja pociecha nie marnowała czasu przed telewizorem albo monitorem komputera, ale twórczo rozwijała swoje pasje! Aby już od małego kształtować zainteresowania dziecka, warto wydzielić w pokoju kącik do kreatywnej zabawy. Co może się w nim znaleźć? Przede wszystkim biurko, regał na książki i półka na farby, kredki, pisaki. Każde dziecko będzie zachwycone, kiedy jedną ze ścian pokryjesz nie zwyczajną tapetą, a farbą tablicową, dzięki której uwielbiane przez dzieci pisanie po ścianach wreszcie nie będzie powodować Twojego zdenerwowania.

Modny dekor na ścianie

Nawet najprostsza aranżacja będzie prezentować się niezwykle ciekawie, kiedy przełamiesz ją wyrazistą fototapetą!  W dobrych sklepach zamówić możesz wielkoformatowe grafiki z własnym zdjęciem. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, możesz stworzyć kompozycję odzwierciedlającą pasje i fascynacje małego lokatora pokoju.

 

Categories Dom i Wnętrze