Wspomaganie leczenia opadającej stopy

Obecnie coraz więcej osób zaczyna aktywnie uprawiać jakiś sport. Jest to bardzo dobre, gdyż regularne uprawianie sportu wspomaga zdrowie oraz ma wiele zalet, jeżeli chodzi o życie codzienne. Niestety, w przypadku wielu sportów nie może obyć się bez kontuzji. Wraz z rosnącą liczbą osób uprawiających czynnie sport, rośnie liczba kontuzji. Co zrobić, kiedy dopadnie nas jedna z najpopularniejszych – syndrom opadającej stopy?

Przeciw naturze

Syndrom opadającej stopy może powstać na skutek urazu. Schorzenie to sprawia, że stopa jest nienaturalnie układana podczas chodzenia. Chodzi o to, że na podłożu najpierw lądują palce, a dopiero później pięta, co jest przeciwnością tego, jak naturalnie postępuje chód. Tego typu schorzenia równie często powstają jako następstwo wypadku lub udaru. Jak sobie poradzić z tak niewygodnym schorzeniem?

Dodatkowe usztywnienie

Pewnego rodzaju pomoc oferują ortezy na opadającą stopę. Orteza to sprzęt rehabilitacyjny, którego celem jest usztywnienie stopy, co ma skutkować jej odpowiednim ułożeniem podczas chodzenia. Taka orteza na stopę musi zostać odpowiednio dobrana.

W związku z tym, niezbędna jest wizyta u lekarza specjalisty. Niepoprawnie dobrana orteza może powodować powiększenie bólu odczuwanego w stopie oraz pogorszenie stanu schorzenia. Co więcej, Nieodpowiednie dobranie ortezy na opadającą stopę sprawi, że pieniądze będą wyrzucone w błoto. Aby uniknąć takiej sytuacji, warto po prostu udać się do specjalisty.

Czy orteza wystarczy?

Aby skutecznie walczyć z syndromem opadającej stopy sama orteza może okazać się niewystarczająca. Prócz odpowiedniego usztywnienia stopy, warto pamiętać o odpowiednim odżywianiu oraz rehabilitacji. Utrzymanie prawidłowej wagi sprawi, że stopa nie będzie nadmiernie obciążana, a co za tym idzie, odczuwany ból będzie mniejszy.

Poza odpowiednią dietą, warto wspomóc leczenie rehabilitacją. Odpowiednio dobranego ćwiczenia pomogą wzmocnić mięśnie wokół stopy przez co stawy będą odciążone. Ponadto, odpowiednia rehabilitacja może znacznie poprawić stan schorzenia.

Syndrom opadającej stopy to schorzenie, które dotyka coraz większą liczbę osób. Aby uśmierzyć ból dobrym rozwiązaniem jest orteza na opadającą stopę. Jednak przed zakupem takiego akcesorium, warto skontaktować się ze specjalista, który pomoże dobrać odpowiedni model. Błędnie dobrana orteza może spowodować więcej szkód niż pożytku. W związku z tym, wizyta u specjalisty wydaje się być konieczna, jeżeli chcemy by zakupiona orteza na opadającą stopę nie okazała się niepotrzebnym wydatkiem.

Więcej informacji znajdziesz na stronie megamedic.pl/pl/p/Orteza-na-opadajaca-stope-/599

Categories Ciekawe