Wybieramy najlepszy kask do jazdy konnej!

Jeździectwo to niezwykle dostojny i elegancki sport – wyprostowany jeździec siedzący na koniu, poruszającym się lekko i z gracją, budzi podziw i fascynację. Każdy, kto kiedykolwiek siedział w siodle wie, że jazda konna to nie tylko pokaz gracji, ale również niebezpieczny i kontuzyjny sport, który wymaga stosowania wzmożonych środków ostrożności, między innymi odzieży ochronnej. Jaki kask zapewni jeźdźcowi maksymalne bezpieczeństwo?

Kask – niezbędny element wyposażenia każdego jeźdźca

Solidny kask do jazdy konnej jest podstawowym elementem, w który powinien zaopatrzyć się zarówno laik, jak i doświadczony jeździec, który naukę jazdy konnej ma już dawno za sobą. Kask, aby spełniał swoją funkcję, powinien być dopasowany do wielkości i kształtu naszej głowy. Zbyt luźny albo zsuwający się na oczy model nie uchroni nas od przykrych skutków upadku. Najlepiej wybierać modele z regulacją szerokości, dzięki której kask będzie dokładnie przylegał do głowy. Kilkustopniowa regulacja zapięcia jest dodatkowym zabezpieczeniem, gwarantującym stabilność. Nowoczesne kaski solidnych producentów posiadają systemy wentylacji, co znacznie wpływa na komfort podczas jazdy, ponieważ w dużym stopniu niweluje pocenie i uczucie gorąca. Lepsze kaski posiadają we wnętrzu specjalne wkładki absorbujące pot, które bez problemu można wyciągnąć i w razie potrzeby wyprać.

Tylko sprawdzeni producenci

Kask to podstawowe zabezpieczenie, na którym nie warto oszczędzać. Dobrej jakości kaski posiadają specjalne atesty i spełniają rygorystyczne normy bezpieczeństwa. W dobrych sklepach jeździeckich kupisz zarówno podstawowe wyposażenie, takie jak kaski, bryczesy jeździeckie, wygodne buty, rękawiczki i inne akcesoria, dzięki którym będziesz mógł bezpiecznie i wygodnie cieszyć się wolnością, jaką daje jazda konna.

Categories Ciekawe