Zalety inwestowania w nieruchomości komercyjne

Wiele przedsiębiorców zadaje sobie dzisiaj podstawowe pytanie- co zrobić z posiadanym kapitałem? Jak go zainwestować? Dzisiaj trwa prawdziwy boom na inwestowanie w nieruchomości komercyjne. O tym, czy jest to dobra opcja, na czym polega i jakie są jej zalety powie poniższy artykuł.

Co to są nieruchomości komercyjne?

Na sam początek warto odpowiedzieć na pytanie, co to właściwie są te nieruchomości komercyjne. A zatem ten typ nieruchomości przeznaczony jest do prowadzenia szeroko pojętej działalności gospodarczej. Jakiej dokładnie?

Najczęściej wykupywanymi obiektami są hale magazynowe, budynki biurowe, place postojowe, centra handlowe, czy też niektóre budynki użyteczności publicznej jak np. kina.

Jak inwestować w takie nieruchomości?

Odpowiedź nasuwa się sama- zostając ich właścicielem. Jak? Oczywiście kupując je, przystosowując odpowiednio do potencjalnych nabywców oraz podpisując następnie umowę najmu.

Warto jednak dodać, że poszukiwanie odpowiednich nieruchomości wcale nie jest tak proste, jakby się to mogło wydawać. Przede wszystkim bowiem należy dokładnie rozważyć, czy koszt zakupu rzeczywiście nam się zwróci. Trzeba także zastanowić się, czy nie będziemy mieć konkurencji.

Zalety inwestowania w nieruchomości

Pierwszy „zbiór” zalet wiąże się z bezpieczeństwem. A zatem przede wszystkim ten typ inwestycji jest generalnie bezpieczny. Jesteśmy zabezpieczeni przed inflacją, ryzyko, że stracimy cały kapitał jest bardzo niskie, a ponadto możemy się ubezpieczyć na różne sposoby. Co więcej- nie jesteśmy podatni na zmiany wartości pieniądza.

Kolejna grupa zalet wiąże się natomiast z osobistą satysfakcją. Przede wszystkim zaś posiadamy nieruchomość- jest to bardzo realna i dająca poczucie sukcesu inwestycja. Ponadto panujemy nad tym- możemy zwiększać co chwila wartość naszej nieruchomości. Ponadto możemy skorzystać w wielu oszczędności podatkowych oraz wziąć kredyt pod hipotekę i tym samym „odmrozić” pieniądze wydane na zakup nieruchomości i zainwestować je inaczej. A na koniec warto wiedzieć, że wiele osób dorobiło się n nieruchomościach komercyjnych!

Nieruchomości komercyjne dostępne są w ofercie GTB Invest