5 pomysłów jak ozdobić salę weselną

Dziś podpowiemy Ci, jak udekorować salę weselną, aby dekoracja była efektowna, pasowała do stylu Twojego wesela i nie zrujnowała budżetu ślubnego.

Mądry wybór sali

Sale weselne bywają różne. Eleganckie i stylowe nie wymagają szeregu zabiegów upiększających, aby zachwycać gości. Mniej efektowne z pewnością okażą się tańsze, jednak mogą wymagać większej ilości przygotować i „zabiegów estetycznych”.
Pamiętaj, że bez względu na to ilu dekoracji użyjesz, poszczególne elementy wystroju powinny być ze sobą spójne i wizualnie do siebie pasować. Taki zabieg sprawi, że wnętrze będzie wyglądać harmonijnie i gustownie.

Postaw na świeże kwiaty

Świeże kwiaty to doskonały pomysł na udekorowanie każdej sali weselnej. Nieustannie zachwycają, dodając sali romantyzmu i prawdziwej magii. Takie dekoracje są nie tylko bardzo modne, ale również niedrogie. Zwłaszcza, jeśli nie planujesz, by weselne wnętrze „tonęło” pod ciężarem kwiatów.
Uważaj: jeśli nie chcesz, by sala wydała się kiczowata i plastikowa, koniecznie zrezygnuj z kwiatów sztucznych. Takie ozdoby nie tylko nie wyglądają dobrze, ale budzą szereg negatywnych skojarzeń.

Łączy Was wspólne hobby?

Wykorzystajcie wspólne zainteresowania do stworzenia tematycznych dekoracji. Wesele z motywem motocykli? A może pod palmą? Takie rozwiązanie będzie strzałem w dziesiątkę dla osób z poczuciem humoru i sporą dawką dystansu.

Żongluj odcieniami

Jeśli chcecie, by na weselnej sali rządził jeden kolor, wybierzcie kilka jego odcieni (od intensywnych do pastelowych) i zestawić je ze sobą. Dzięki temu sala nie będzie wyglądać na „ciężką” i nudną.

Mało efektowna sala? Mamy rozwiązanie

Jeśli wybrana przez Was sala nie jest salą typowo weselną lub jej wnętrze nadaje się bardziej do odświeżenia aniżeli do organizacji przyjęć, możecie nadać jej zupełnie innego charakteru.
Jak? Nieciekawe sufity i ściany przykryjcie białą, lekką tkaniną. Dzięki temu sala będzie wyglądać elegancko i gustownie, a biały kolor dodatkowo ją rozświetli.

Categories Ciekawe
diopieknanr5.pl