Co kupić noworodkowi na pierwszą wizytę?

Gdy w rodzinie na świat przychodzi dziecko, wszyscy chętnie je odwiedzają i przynoszą z sobą drobne upominki. Osoby, które nie mają swoich dzieci, często nie wiedzą, jaki prezent będzie wtedy odpowiedni. Noworodek nie bawi się zabawkami, więc najlepiej kupić ubranka dla niemowląt. Co jeszcze może się przydać? Przeczytasz poniżej.

Co najczęściej kupuje się noworodkowi?

Każdy, kto ma wątpliwości, co mogłoby przydać się noworodkowi, zawsze może podpytać rodziców, czego jeszcze nie kupili swojemu dziecku. Najczęściej w odpowiedzi usłyszy, że przy noworodku przydają się ubranka dla niemowląt w każdej ilości.

Małe dziecko bardzo szybko rośnie. W szpitalu nosi zazwyczaj rozmiar 56 lub 62, ale miesięczny bobas już potrzebuje większych ubrań. Wybierając ubranka dla niemowląt, warto kupić właśnie większe. Możesz kupić coś w rozmiarach 68 lub 74. Tych malutkich rodzice mają sporo, bo kompletowali je przez okres ciąży.

Jeśli chcesz, możesz również zdecydować się na zakup kocyka albo specjalnej pelerynki, którą wkłada się do dziecięcego fotelika, by mogło bezpiecznie podróżować.

Pamiątka z okazji narodzin

Oryginalnym prezentem dla noworodka może być również album na pierwsze fotografie albo specjalne ramki, w których znajduje się masa do wykonania odcisku rączki lub stopy.

Sporą popularnością cieszą się również vouchery na sesje zdjęciowe. To wydatek rzędu kilkuset złotych, ale też niezapomniana pamiątka na lata. Jeśli chcesz sprezentować dziecku coś droższego, sesja zdjęciowa może być doskonałym pomysłem.

Ofiaruj swój czas

Wchodząc do domu, w którym dopiero co pojawiło się dziecko, możesz widzieć ubranka dla niemowląt w każdym kącie i sporo zużytych pieluszek. Życie domowników w ostatnim czasie mocno się zmieniło, więc możesz pomóc im wrócić do stabilizacji.

Pierwsze tygodnie z noworodkiem są bardzo wyczerpujące dla rodziców. Zdarza się, że dziecko budzi się co kilkadziesiąt minut na karmienie, także w nocy. Niektóre dzieci w ogóle nie chcą spać w nocy i nadrabiają w dzień. To dezorganizuje życie całej rodziny, więc zamiast prezentu możesz po prostu przyjść ze wsparciem.

A co możesz zrobić? Przynieś obiad, najlepiej na kilka dni – gotowanie to ostatnie, na co mają czas młodzi rodzice. Możesz zaoferować pomoc przy prasowaniu ubranek dla niemowląt lub po prostu ogarnąć mieszkanie.

Każda życzliwa para rąk jest mile widziana. Pamiętaj tylko, by zachowywać się taktownie. Nikt nie jest wyczulony na krytykę bardziej niż młoda matka a nachalną chęć pomagania może odebrać właśnie jako krytykę jej umiejętności i kompetencji.

Więcej informacji znajdziesz na stronie ubranka dla dzieci.

Categories Ciekawe
https://e-halina.pl/przemyslowy-szyk-w-codziennych-przestrzeniach-odkryj-tajniki-stylu-loftowego/ https://beesafe.pl/porady/gdzie-wyrzucic-opony/ https://beesafe.pl/porady/suv-do-50-tys/