Czy budowa domu drewnianego to inwestycja na lata?

Coraz większa ilość Polaków zastanawia się nad budową własnego domu – dom jednorodzinny jest la nich kwintesencją wolności, możliwości rozbudowania rodziny, ale także szansą na powiększenie przestrzeni życiowej. Alternatywą dla drogich domów murowanych od kilku lat są domki drewniane budowane w technologii szkieletowej. Czy warto zainwestować w taki dom? Co powinniśmy o nim wiedzieć?

Nie czekaj latami na gotowy dom – wystarczy kilka miesięcy!

Faktem jest, że budowa domu murowanego trwa latami, konieczne jest również zaciągnięcie olbrzymiego kredytu. W przypadku domów skandynawskich czas oczekiwania na gotowy dom jest znacznie krótszy i zamyka się w 4-8 miesiącach (zależnie od tego, czy dom ma być oddany w stanie surowym czy deweloperskim). Istotne jest również to, że w firmach zajmujących się budową domów znajdziemy projekty domów kanadyjskich: domy parterowe, domy z możliwością zaaranżowania poddasza, domy piętrowe. Każdy z projektów zakłada również garaż lub przynajmniej podjazd przy domu.

Domy drewniane w technologii szkieletowej budowane są w większości z drewna i gotowych komponentów – jedynym elementem murowanym są fundamenty. To istotna informacja, gdyż dzięki temu budowa domu może rozpocząć się praktycznie w dowolnym momencie w roku, bez względu na pogodę. O detalach budowy domu skandynawskiego przeczytamy na stronie producenta: mawit.com.pl.

Czy dom drewniany zapewni nam odpowiedni komfort?

Wiele osób rozważających budowę domu drewnianego zastanawia się, czy ten rodzaj budownictwa zapewni ich i ich rodzinom odpowiedni komfort cieplny i bezpieczeństwo. Producenci zapewniają, że materiały stosowane do ocieplenia budynku są najwyższej klasy, a sama budowla spełnia normy budownictwa pasywnego. Dzięki temu ciepło pozyskiwane jest nie tylko z klasycznego ogrzewania.

Categories Dom i Wnętrze
emental.com aszkubis.pl usiek.pl