Czy warto postawić na sosnę bonsai?

W obecnych czasach bardzo popularne jest sadzenie drzewek bonsai. Sosna zwyczajna jest idealna do tego. W przystępnej cenie można wyhodować drzewko w doniczce, które zachwyci nie tylko gości, ale również domowników.

Piękna roślina

Bardzo popularne są obecnie rośliny doniczkowe. Obecnie można zakupić sosnę bonsai. Dostępna jest w przystępnej cenie. Do zakupienia jest w praktycznie każdym sklepie ogrodniczym. Warto dowiedzieć się, jak wygląda pielęgnacja w przypadku takowej rośliny.

Na samym początku trzeba powiedzieć trochę o sadzeniu sosny. Okazuje się, że sosna nie musi być często przesadzana, co jest jej niewątpliwym atutem. Dzięki niej można cieszyć się pięknym bonsai. Trzeba jednak wiedzieć, że odstępy mogą wynosić nawet do pięciu lat. Warto dowiedzieć się, jaki moment jest właściwy na zmianę doniczki.

Piękne drzewko

W celu zmiany doniczki w przypadku sosny bonsai najlepiej jest wybrać początek września bądź maj. Najlepiej zrobić to wtedy, gdy świeczki zaczynają się wydłużać. Okazuje się, że sosna bonsai wymaga podłoża, które zagwarantuje właściwe napowietrzenie korzeni. Powinna to być kwestia priorytetowa. Warto dodać, że świetnym pomysłem jest zastosowanie mieszanki kiryu oraz grubej akadamy w proporcjach 3:2. Takie składniki można zakupić w praktycznie każdym sklepie ogrodniczym.

Trzeba zdawać sobie sprawę z faktu, że sosna bonsai uwielbia słońce i można ją bez przeszkód trzymać w warunkach pełnej słonecznej kąpieli. Bardzo dobrze powinna poradzić sobie również na stanowisku umiarkowanie nasłonecznionym, co jest bardzo cenione w obecnych czasach. Należy jednak uważać na miejsca zacienione, które mogą być niewskazane dla takiej rośliny. Jak się okazuje, pozbawiona sporej ilości światła roślina, nierzadko gubi igły, zwłaszcza sosna zwyczajna.

Formowanie

Trzeba wiedzieć o tym, że usuwanie igieł w przypadku sosny zwyczajnej nie jest wymagane, ponieważ roślina sama się ich pozbywa. Mowa tutaj o igłach, które mają ponad trzy lata. Trzeba tylko odcinać nadmiar świeczek. Na gałązkach trzeba zostawić tylko dwie świeczki. Celem jest to, żeby stworzyły one kształt litery Y. Tego typu cięcia trzeba wykonywać w okresie letnim.

Co istotne, sosna bonsai nierzadko jest mocno przycinana pod koniec jesieni bądź na początku wiosny. Jednakże nie należy wykonywać zbytnio dużej redukcji jednorazowo. O wiele lepszym rozwiązaniem jest rozplanować ją na parę sezonów. Drzewo tego typu powinno prezentować się świetnie w każdym ogrodzie. Z pewnością zachwyci nie tylko domowników, ale również gości.

Więcej informacji znajdziesz na stronie bonsai ceny.

Categories Ciekawe
diopieknanr5.pl