Dlaczego na zębach pojawiają się przebarwienia?

Nawet codzienna i zgodna z zaleceniami pielęgnacja jamy ustnej i zębów nie jest w stanie zapobiec pojawianiu się na zębach nieestetycznych przebarwień. Utrata nieskazitelnej bieli na zębach jest efektem spożywania niektórych pokarmów. Najwięcej przebarwień pojawia się u osób, które piją duże ilości kawy i czerwonego wina. Również palenie nikotyny nie sprzyja utrzymaniu bieli zębów.
Na szczęście istnieją sposoby na wybielenie zębów. Zabiegi można wykonywać zarówno w domowym zaciszu jak i na fotelu w poradni dentystycznej.

W sklepach z kosmetykami znaleźć można wiele preparatów, których regularne stosowanie gwarantuje wybielenie przebarwień szkliwa zębowego. W pierwszej kolejności warto sięgnąć po pasty wybielające. Zawarte w nich substancje działając aktywnie na szkliwo zębowe usuwają pojawiające się na mim przebarwienia. Żeby uzyskać oczekiwane efekty należy regularnie i zgodnie z zaleceniem producenta wykonywać zabieg codziennego szczotkowania. Można również sięgnąć po bardziej skuteczne i przynoszące szybsze efekty preparaty dostępne w drogeriach takie jak na przykład: żele, sztywny, paski czy nakładki.

Szybsze efekty osiągnąć można w gabinecie gdzie stomatolog tarchomin ma do dyspozycji silniejsze preparaty. W gabinetach stomatologicznych można poddać się wybielaniu zębów decydując się na zabieg nałożenia nakładek nasączonych aktywnym żelem, naświetlania lampą polimeryzacyjną bądź promieniami laserowymi. Efekty utrzymują się dość długo a konieczność ich powtórzenia w dużej mierze zależy od nas samych.

Trzeba mieć świadomość, że ani zabiegi domowe ani profesjonalnie wykonane w gabinetach stomatologicznych tradycyjnymi metodami nie są w stanie zlikwidować przebarwień pojawiających się na zębach martwych. Do tego celu stosowane są inne techniki. Stomatolog otwiera zamknięty kanał zębowy, by dokładnie go oczyścić i nałożyć do środka specjalny preparat wybielający. Po powtórzeniu przynajmniej dwóch zabiegów kanał zostaje zamknięty klasyczną plombą a ząb odzyskuje biel.

Categories Zdrowie i Uroda