Jak długo karmić piersią?

Dla każdej mamy dobro jej nowonardodzknego dziecka jest priorytetem. Po porodzie całą naszą domową rzeczywistość dostosowujemy do nowych okoliczności, a dziecko zmienia naprawdę wiele. O tym jak wiele, przeczytacie na stronie https://byciemama.pl.

Karmienie piersią – wygodne, zdrowe, naturalne

To czas, w którym wiele się uczymy, budujemy z dzieckiem więź i mamy możliwość obserwować, jak działa nasz instynkt. Na ogół jesteśmy silnie zdeterminowane do tego, aby karmić piersią, choć nie zawsze w pełni zdajemy sobie sprawę z tego, że może być to wyzwaniem. Na początku karmienie może wywoływać ból i dlatego warto nauczyć się odpowiednio przystawiać dziecko do piersi. Z czasem nabierzemy wprawy, laktacja się ustabilizuje, a my będziemy mogły cieszyć się karmieniem, które przynosi wiele korzyści dziecku i mamie. To najlepszy pokarm, którego nie zastąpi żadna mieszkanka. Potrzebne do prawidłowego rozwoju malucha, mleko matki każdego dnia jest nieco inne i na każdym etapie rozwoju, zaspokaja inne potrzeby dziecka. Przez pierwsze pół roku jego życia jest wystarczającym pokarmem.

Im dłużej tym lepiej?

Niektóre mamy zastanawiają się jak długo karmić piersią. Wiele to zależy od indywidualnej sytuacji, jednak to nie prawda, że im większe dziecko tym mniej składników odżywczych dostarczamy mu w mleku. Dlatego warto karmić malucha co najmniej przez rok. Można powiedzieć, że to dość optymalny czas. Warto również kontynuować karmienie w nocy, jeśli dziecko jeszcze się budzi. Unikniemy dzięki temu męczących pobudek. Niektóre kobiety karmią swoje dzieci nawet przez 3-4 lata. Trudno jest czasem zrezygnować z tego rytuału, który jest wygodny i sprawia, że łatwo uspokoić dziecko. Temperatura mleka zawsze jest w odpowiednia, a dziecko błyskawicznie przestaje płakać, kiedy zostaje przystawione do piersi. Dlatego każda mama musi samodzielnie podjąć decyzję, jaki czas karmienia będzie najbardziej optymalny. Można powiedzieć, że im dłużej karmimy naturalnie, tym lepiej, jednak z każdym kolejnym miesiącem oduczenie dziecka ssania piersi może być większym wyzwaniem.

Categories Zdrowie i Uroda
diopieknanr5.pl