Dom, w którym ma się czas dla dzieci

Czas to wielki kłopot w dzisiejszych czasach. Paradoks współczesności – dysponujemy wieloma udogodnieniami, wszystko dzieje się szybciej, urządzenia robią za nas wiele rzeczy, a nam ciągle brakuje czasu. Także dla naszych dzieci. Często sami przyczyniamy się do tego, że tkwię one biernie przed tv i telefonami. Tak nam wygodniej. W końcu przestajemy ze sobą rozmawiać. To strata w perspektywie całego życia.

Jak to zmienić?

Nie przekonujmy samych siebie, że wszystko jest dobrze, że wszyscy tak żyją. Postarajmy się znaleźć czas dla dzieci. Zróbmy coś razem. Wyjdźmy gdzieś wspólnie albo spędźmy w atrakcyjny sposób czas w domu. Tam też może być ciekawie. Połączmy domowe obowiązki z byciem z dziećmi. Na przykład w kuchni.

Kuchnia dla najmłodszych i starszych

Nawet te najmniejsze dzieci, które nie skończyły jeszcze roczku, mogą towarzyszyć nam w kuchni. Wspaniałym pomysłem jest fotelik do karmienia, w którym umieścimy bezpiecznie malucha. Brzdąc będzie mógł przyglądać się, jak wykonujemy kuchenne czynności. Wiele się nauczy.

Starszym dzieciom można już powierzyć trudniejsze zadania. Na przykład pokrojenie owoców i zrobienie sałatki. Przydadzą się bezpieczne, niezbyt ostre noże. Dzieci ucieszy także wspólne robienie ciasta wszelkiego rodzaju. Dobrym pomysłem jest też zrobienie masy solnej, z której wykonuje się różne figury. Po zaschnięciu – świetne do pomalowania farbami.

Meble w rodzinnym stylu

Jeśli poszukujemy mebli, które świetnie się nadają do rodzinnego mieszkania to doskonałą propozycją są Meble Gama. Na przykład oferowane przez nich meble Forte – to meblościanki, szafy, komody, które urządzą rodzinne mieszkanie. Meble kuchenne, modułowe, pokojowe z kolekcji Forte to atrakcyjna oferta dla dużej i małej rodziny.

Categories Dom i Wnętrze
diopieknanr5.pl