Działki komercyjne – czy to dobra inwestycja?

Inwestycje w ziemię były opłacalne już wieki temu. W międzyczasie znacząco zmieniły charakter, dzisiaj kupuje się ziemię w innych celach niż kiedyś i inaczej się na niej zarabia. Niemniej jednak, wciąż bardzo często jest to niezwykle opłacalna inwestycja. W jakie działki komercyjne warto inwestować? Czym one tak właściwie w ogóle są?

Co warto wiedzieć o działkach komercyjnych?

Działki można podzielić na takie, które kupuje się na własny użytek oraz takie, które służą zarobkowi. Te pierwsze to na przykład działki rolnicze lub też takie, na których stawia się domy. Zaliczyć można tutaj również działki wypoczynkowe. Zupełnie inną grupą są działki nazywane komercyjnymi.

Tego typu ziemia kupowana jest zawsze z nadzieją przyszłego zarobku. Kupno działek komercyjnych ma na celu postawienie tam budowli, która w jakiś sposób ma w przyszłości przynosić zyski. Mogą to być działki, na których buduje się supermarkety, hotele, hale przemysłowe, czy też jakiekolwiek inne budynki, na których można zarobić.

Jak zarobić na działkach komercyjnych?

Zarabiać na działkach można na dwa sposoby. Można wybudować budynek, którym samodzielnie będzie się kierowało. Przykładowo, ktoś kupuje działkę, stawia na niej hotel i wynajmując pokoje czerpie zyski. Jednakże, popularniejsze jest zarabianie na wynajmie całych budynków, a w zasadzie całych działek komercyjnych.

W tym wypadku, po postawieniu budynku, na przykład hali, szuka się najemców. Jeśli znajdzie się chętna firma, czy też osoba prywatna, za pewną stałą opłatę może korzystać z wybudowanej hal ,czy też dowolnego innego budynku. W takim przypadku najemca najczęściej wchodzi na pewien czas w posiadanie całej działki, czyli nie tylko budynku, ale również otaczającego go terenu.

Różnorodność działek

Warto zauważyć, że działki komercyjne są bardzo zróżnicowane. Również ich ceny są bardzo różnorodne. Przede wszystkim, zależą one oczywiście od wielkości działek. Jednakże, nie bez znaczenia jest również z pewnością to, w jakiej lokalizacji znajduje się dana działka komercyjna.

Ziemia w pobliżu centrum miasta przeważnie jest najdroższa. Niemniej jednak, nie jest to zasadą, od której nie ma wyjątków. Przykładowo, działka w centrum biznesowym położonym na obrzeżach miasta może być często droższa i dawać jeszcze większe zyski.

Warto również zauważyć, że czasem istnieje możliwość zakupu działek komercyjnych, które są już zabudowane. Rzecz jasna koszty są wtedy o wiele wyższe.

Artykuł powstał we współpracy z GTB Metropolis

Categories Ciekawe
https://eidola.org/oplata-oc-po-terminie-co-zrobic-jesli-zapomnimy-o-skladce/ https://wnetrzaikrajobraz.pl/przerwa-w-ubezpieczeniu-oc-konsekwencje-zaniedbania/ https://xann.pl/sitemap