Elegancki taras – jakie elementy będą przydatne?

Przydomowy taras wiosną i latem zmienia się w miejsce idealne do odpoczynku czy pracy. Wystarczy kilka elementów, aby nadać mu luksusowego charakteru. Jeśli mamy więcej czasu warto poszukać nie tylko interesujących mebli, ale również dodatków. Jakie elementy wybrać, aby stworzyć własną oazę relaksu i odpoczynku?

Piękne meble wprost od producenta

Podstawą na tarasach i w ogrodach są oczywiście meble. Wybór konkretnego zestawu nie będzie prosty – szukając u topowych producentów powinniśmy mieć świadomość, że przedstawione nam zostaną komplety wykonane z różnorodnych tworzyw i materiałów. Wśród cieszących się największym zainteresowaniem wymienia się meble technorattanowe – tworzywo to jest doskonale znane polskim klientom. Technorattan jest odporny na zmienne warunki atmosferyczne, działanie niskich i wysokich temperatur, wnikanie brudu i wilgoci. Komplety technorattanowe dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej, przez co klienci mogą dowolnie wybierać interesujące ich produkty.

Drugi rodzaj nietuzinkowych mebli to komplety aluminiowe – doskonale sprawdzą się na mniejszych tarasach czy balkonach. Prosty, nowoczesny design oraz wykorzystanie trwałych tworzyw sprawia, że komplety aluminiowe są chętnie wybierane przez klientów. Siedziska i oparcia w tego typu zestawach wykonywane są z siatek syntetycznych, wyplatanych metodą 2×2.

Dodatki na taras

Aby stworzyć wyjątkowy klimat na tarasie warto zainwestować w proste dodatki, które dodadzą uroku. Donice tarasowe pozwolą na otoczenie się zielenią i ulubionymi roślinami. W wielkich skrzyniach technorattanowych możemy schować poduszki i plecy tarasowe. Aby chronić się przed silnym promieniowaniem słonecznym wykorzystajmy nowoczesne parasole ogrodowe. Współcześnie są one projektowane w taki sposób, aby móc rotować ich baldachimami i na bieżąco zmieniać kat padania cienia.

Categories Dom i Wnętrze