Fotobudka na weselu

Z roku na rok rośnie ilość atrakcji jakie młoda para może zafundować swojej gościom. Dzięki temu przyjęcie weselne jest jeszcze atrakcyjniejsze… Od kilku lat prawdziwym hitem są fotobudki.

Moda prosto ze Stanów Zjednoczonych

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że fotobudki wcale nie są nowym wynalazkiem. W USA można je spotkać już od kilkudziesięciu lat. Tam możemy je spotkać nie tylko na wielkich imprezach typu wesela, ale i w centrach handlowych czy na lotnisku. Za kilka dolarów możemy wykonać śmieszne, pamiątkowe zdjęcia.

Fotobudki na weselu i nie tylko

Na początek warto wspomnieć, czym tak naprawdę są fotobudki. Możemy je podzielić na dwa podstawowe rodzaje.Pierwszy z nich to mobilne, przenośne studio fotograficzne. Taką fotobudke możemy ustawić w dowolnym miejscu, na przykład w holu sali weselnej. Ich obsługa jest bardzo prosta i poradzi sobie z nią nawet małe dziecko. Wystarczy nacisnąć przycisk start na ekranie dotykowym. Po chwili aparat wykona serię zdjęć, które drukują się w ciągu kilkunastu sekund od zrobienia. Tym samym goście praktycznie od razu otrzymują pamiątkę z wesela. Najpopularniejszymi formatami w ten sposób wydrukowanymi zdjęciami z fotobudki są 5×15 cm. i 10×15 centymetrów.

Możemy też zdecydować się na opcje dodatkowe. Mogą to być płyty CD ze zdjęciami, galeria online, różne tła i gadżety, które sprawią, że nasze zdjęcia będą jeszcze zabawniejsze.

Drugi rodzaj fotobudek to specjalny kącik zaaranżowany przez młodą parę. Do jego przygotowania wystarczy ciekawe tło oraz aparat z samowyzwalaczem. Możemy też skorzystać z aparatu typu polaroid. Koszt zakupu najprostszego modelu to około 200 do 300 złotych. Choć można próbować polować na dobre okazję w Internecie…

Jeżeli sami przygotowujemy fotobudkę to z pewnością warto zaopatrzyć się w śmieszne akcesoria. Mogą to być boa z piór, doczepiane wąsy, meksykańskie sombrera czy zabawne okulary. Możliwości jest naprawdę bardzo dużo. Gdzie szukać takich gadżetów? Bez problemu znajdziemy je w sklepach, które specjalizują się w sprzedaży artykułów na przyjęcia, możemy poszukać też w marketach, a także na aukcjach internetowych.

Takie produkty możemy kupić w okazyjnych cenach zaraz po Halloween. Wtedy sklepy i hurtownie za wszelką cenę chcą się niesprzedanego towaru.

Piękne wspomnienia po latach

Podsumowując fotobudka, to świetna atrakcja na wesele. Sprawi wiele radości nie tylko gościom i młodej parze. Fotografie zrobione w fotobudce są zabawne i nietuzinkowe. Zupełnie inne od tych, które wykonuje się na oficjalnych sesjach zdjęciowych.

Categories Technologia
enegaar.com kanejohns.com alive.org