Garść informacji o programie 3ds Max

Program 3ds Max umożliwia szybkie opracowywanie modeli 3D. Można go wykorzystać także do tworzenia animacji. Program ma mnóstwo udogodnień i różnorodnych funkcji, które warto poznać poprzez uczestnictwo w kurs 3ds Max.

 

Kto może wziąć udział w kurs 3ds Max?

Kurs 3ds Max skierowany jest zarówno do osób, które już poznały część możliwości programu jak i do osób początkujących. Zaletą kursu jest to, że można w nim wziąć udział nie wychodząc z domu: to kurs online. Wersja programu 2016 zawiera dodatkowo 3ds Max Design. Dzięki temu program może służyć nie tylko osobom, które zajmują się tworzeniem efektów specjalnych na potrzeby produkcji filmowej, autorom animacji i gier komputerowych, ale także inżynierom, projektantom, architektom. Wszystkie te osoby mogą zostać uczestnikami jednego z internetowych kursów 3ds Max.

 

Co jeszcze warto wiedzieć o programie?

W programie 3ds Max powstał nie tylko polski film animowany „Katedra”(krótkometrażowy film animowany z 2002 roku jest dziełem Tomasza Bagińskiego), ale także niektóre sceny z filmu „Władca Pierścieni”. Znacznie częściej niż filmowcy program 3ds Max wykorzystują osoby, które zajmują się tworzeniem gier komputerowych oraz architekci. W programie użytkownicy mają do wyboru mnóstwo zaawansowanych narzędzi. Cechą, która wyróżnia 3ds Max spośród innych programów do modelowania 3D jest bardzo przyjazny interfejs. Cechy te sprawiają, że z programu 3ds Max równie chętnie korzystają nie tylko profesjonaliści, ale także amatorzy. Narzędziem, na które warto zwrócić szczególną uwagę (w przypadku tworzenia na przykład nowej gry) jest Character Studio. To wyjątkowo zaawansowane narzędzie do animacji dwunożnych postaci. Interfejs graficzny każdy użytkownik może dostosować do swoich możliwości dzięki temu, że program oferuje bogactwo wtyczek.

 

Categories Ciekawe