Jak inwestować to na Dolnym Śląsku!

Jednym z zalecanych przez wielu specjalistów rodzajów inwestowania jest kupno nieruchomości. Mieszkania na wynajem w dużych miastach czy niewielkie domy na sprzedaż w rejonach o dużym potencjale turystycznym mogą z pewnością stanowić dobre podłoże do ulokowania zapasów gotówki. Trzeba jednak pamiętać o kilku podstawowych zasadach zanim zainwestujemy nasze pieniądze.

Gdzie szukać?

Każdy rejon Polski niesie za sobą ogromne wartości turystyczne. Trzeba rozważyć plusy i minusy, ryzyka i zagrożenia lokalizacji. Na przykład okolice Zakopanego to obecnie tak przeładowany ofertami obszar, że inwestowanie tam wymaga dużej odwagi. Oczywiście znajdziemy tam domy na sprzedaż, ale znalezienie klientów wśród wyjątkowo dużej konkurencji może stanowić trudną do pokonania barierę i tym samym upadek naszego planu.

Świetnym rejonem, zarówno ze względu na położenie jak i sąsiedztwo, jest Dolny Śląsk. Bliskość granicy z Niemcami i Czechami powoduje, że mamy potencjał na zagranicznych klientów. Niezwykła bliskość gór (Karkonosze), jezior (okolice Zielonej Góry) i pięknych miast z dużą ilością atrakcji (Wrocław, Świdnica, Jawor czy Legnica) to atuty tego rejonu.

O czym pamiętać?

Przede wszystkim- o tym jakimi środkami dysponujemy. Mieszkania we Wrocławiu będą kosztowały więcej niż domy w Legnicy czy Świdnicy, ale też niosą za sobą inne perspektywy. Duże miasta, gdzie przepływ turystów i studentów jest znaczący, to z pewnością łatwiejszy rynek. Ale są też zagrożenia, chociażby w postaci konkurencji. Jeżeli planujemy docelowo emeryturę w cichej i spokojnej okolicy- warto zastanowić się nad kupnem niewielkiego domu, który po spełnieniu swojej roli jako narzędzie inwestycyjne- w przyszłości posłuży do osiedlenia się na stałe.

Kiedy zdecydować?

Jak najszybciej! Gdy nasze dochody są na stałym poziomie i możemy pozwolić sobie na ulokowanie nadmiarowej gotówki. Gdy męczy nas gwar dużego miasta i trudności komunikacyjne, ale obawiamy się mieszkania w domu pod lasem i z dala od cywilizacji. Zainwestowanie w nieruchomość, która będzie złotym środkiem, da nam możliwość stałego dopływu gotówki, a docelowo- spokojnej emerytury z dala od zgiełku pędzącego miasta.

Dlaczego Dolny Śląsk?

Bowiem ten piękny rejon ma wiele do zaoferowania. Szeroka oferta turystyczna w okresie letnim, sezonowa baza narciarska w rejonie Karpacza czy Zieleńca to to, czego pozazdrości nam niejeden właściciel domu w centrum Polski. Dlatego już teraz warto przejrzeć domy na sprzedaż i pomyśleć o spokojnej emeryturze z gromadką wnuków.

Artykuł powstał we współpracy z Modernbud

Categories Biznes