Jak osłonić taras?

Taras to idealne miejsce wypoczynkowe w okresie wiosny i lata. Poprzez dopasowaną do naszych potrzeb aranżację możemy stworzyć miejsce, z którego korzystać będą wszyscy domownicy. Jakie rozwiązania wybrać? Jak osłonić taras przed silnym promieniowaniem słonecznym? Jakie meble i dodatki wybrać?

Jak osłonić taras przed słońcem i deszczem?

Pogoda w okresie lata jest zmienna: upalne dni przeplatają się z nagłymi opadami deszczu. W takich sytuacjach zastanawiamy się, jak osłonić taras skuteczniej, aby móc korzystać z niego bez względu na pogodę? Wśród rekomendowanych rozwiązań najczęściej wymienia się pergole tarasowe – jest to zwarta konstrukcja, która pozwala na zadaszenie wybranej przestrzeni tarasowej bez większego trudu. Pergole tarasowe wznoszone są na aluminiowych, malowanych proszkowo elementach modułowych – elementy te zabezpieczono przed wilgocią i rdzą. Na szczycie pergoli umieszczony jest dach: wykonany jest on z aluminiowych listew uchylnych, których pozycja może być regulowana zgodnie z naszymi potrzebami. Listwy w pozycji zamkniętej sprawiają, że dach pergoli jest całkowicie wodoodporny, a my sami możemy spędzać czas na tarasie również w czasie niespodziewanego deszczu. Pergole posiadają systemy odprowadzające wodę poza ich obszar.

Dodatki do pergoli – jak osłonić taras przed wiatrem?

Ciekawym rozwiązaniem, pozwalającym jeszcze bardziej dopasować pergolę do naszych potrzeb, są rolety boczne. Rolety tworzone są z trwałych, elastycznych materiałów i pozwalają na zasłonięcie boku miejsca wypoczynkowego. Dzięki temu chronieni będziemy nie tylko przed podmuchami wiatru, ale również przed ciekawskimi spojrzeniami przechodniów.

Alternatywą dla pergoli tarasowej mogą być parasole ogrodowe, które bez trudu wykorzystamy również na naszych tarasach.

 

 

 

Categories Dom i Wnętrze
https://beesafe.pl/porady/samochod-z-wloch/ https://codilab.pl/funkcjonalnosc-spotyka-design-hokery-do-kuchni-i-sekret-idealnego-wnetrza/ https://gayer.com.pl/ogrzewacze-do-ogrodu-eleganckie-i-funkcjonalne-rozwiazanie-na-chlodne-wieczory/