Jaki okap podszafkowy wybrać do kuchni?

Podszafkowe okapy wyglądają bardzo dyskretnie, ale jednocześnie mogą skutecznie zadbać o odpowiednią czystość powietrza w kuchni. Czym najlepiej kierować się przy kupnie takiego okapu?

Okap podszafkowy – do zabudowy czy podwieszany?

Na początku trzeba będzie określić, jaki sposób montaż okapu nas interesuje. W sprzedaży znajdują się okapy kuchenne podszafkowe przeznaczone do zabudowy w szafce oraz podwieszane pod nią. Co wybrać?

Gdy zależy nam na nowoczesnym, eleganckim wyglądzie kuchni, zdecydowanie warto postawić na okapy kuchenne podszafkowe przeznaczone do zabudowy. Trzeba jednak pamiętać o tym, że zabiorą one miejsce w szafce nad kuchenką.

Z kolei tańszą opcją będą okapy podszafkowe podwieszane. Nie wymagają one wykonania otworu w szafce kuchennej i można zamontować je dzięki temu łatwo i szybko.

Jaki tryb pracy okapu kuchennego wybrać?

Okapy podszafkowe mogą pracować w dwóch trybach – jako pochłaniacze oraz jako wyciągi. Czym różnią się one między sobą?

Gdy okapy kuchenne podszafkowe pracują jako pochłaniacze, wtedy pochłaniają one powietrze z zanieczyszczeniami i oddają je w obiegu zamkniętym. To oznacza, że nie wymagają one podłączania do instalacji wentylacyjnej.

Z kolei wyciągi potrzebują już podłączenia do instalacji wentylacyjnej w kuchni, ponieważ powietrze jest wtedy transportowane na zewnątrz budynku. Są efektywniejsze, ale też bardziej czasochłonne w montażu.

Wydajność i funkcje okapu – na co zwrócić uwagę?

Przy wyborze okapu podszafkowego trzeba będzie również zwrócić uwagę na jego wydajność oraz funkcje.

Wydajność okapu dobiera się zależnie od tego, w jak dużej kuchni ma być on używany. Okapy o większej wydajności szybciej przefiltrują powietrze w pomieszczeniu.

Warto też wybierać okapy kuchenne podszafkowe oferujące kilka prędkości, dlatego można wtedy łatwo dobrać je zależnie od potrzeb. Także dodatkowym atutem będą funkcje jak timer wyłączający okap po określonym czasie oraz oświetlenie LED.

Jak dobrać wygląd okapu do kuchni?

Warto też zwrócić uwagę na to, w jakim kolorze jest okap kuchenny i dobrać go zależnie od mebli kuchennych lub też innego sprzętu w kuchni.

Producenci oferują okapy kuchenne podszafkowe w wielu wariantach, głównie w kolorach czarnym, białym oraz srebrnym inox.

Categories Uncategorized
Industrialna półka wisząca do łazienki w stylu loft https://beesafe.pl/porady/zakaz-zatrzymywania-sie-a-zakaz-postoju/ live url