Jeszcze bliżej natury w ogrodzie

Dlaczego tak bardzo potrzebujemy natury? Dlaczego zależy nam na przenikaniu jej elementów do naszej codzienności? Chyba dlatego, że na nowo nauczyliśmy się doceniać wartość wszystkiego, co bezpośrednio pochodzi od przyrody. Całkowity powrót do tego źródła nie jest już możliwy. Żyjemy w wirtualnej rzeczywistości i zatracamy się w tym, co technologiczne. Jednocześnie szukamy dla siebie ratunku przed całkowitym przepadnięciem w krainie nierzeczywistości. Zbliżamy się więc do natury na wszelkie możliwe sposoby. Na tyle, na ile jest to możliwe w XXI wieku.

Ogrody pełne naturalnej urody

Kiedy chcemy na co dzień pobyć w pobliżu natury, wówczas zwykłe wyjście do ogrodu okazuje się najlepszą formą spędzania czasu wolnego. Zresztą nie tylko odpoczywać można na łonie natury, ale też pracować przy komputerze czy podawać codzienne posiłki. Wystarczy dobrze się zorganizować.  Urządzając na przykład taras tak, jakby miał się on stać naszą drugą jadalnią czy salonem. Na pewno pomogą  w tym komfortowe meble ogrodowe. Jeśli one także mają być wyrazem totalnego zbliżenia się do natury, to wybierzmy na przykład meble rattanowe.

Odpowiedź na pytanie o to, jak wybrać meble na taras, jest prosta: niech prowadzi nas natura. Ona zawsze jest modna. Ponadczasowa i piękna. Także, jeśli chodzi o dekoracje ogrodowe, to warto pomyśleć o naturalnych materiałach: bambusowych lampionach, rattanowych koszach, glinianych doniczkach, wiklinowych skrzyniach, drewnianych figurkach.

To ogród czy las?

Wprowadźmy do naszych ogrodów niejednoznaczność natury. Ona stanie się ich największą ozdobą. Kiedy pozwolimy sobie na tę fantastyczną dowolność przyrody. Gdy kawałek przestrzeni stanie się leśnym zakątkiem lub łąką kwietną. Gdy w twórczy sposób nawiążemy do górskiego krajobrazu i w sercu ogrodu stworzymy alpinarium.

Categories Ciekawe
diopieknanr5.pl