Klasyczne lite drewno w naszych sypialniach

O litym drewnie mówi się obecnie bardzo dużo, głównie w kontekście jego wysokiej odporności na uszkodzenia mechaniczne, ścieranie. Od kilku sezonów podbija on serca klientów sklepów meblowych – lite drewno powraca w wielkim styli. Czy takie meble warto wykorzystać w swojej sypialni? Czy lite drewno okaże się dobrym wyborem podczas meblowania przestrzeni? Tak!

 

Jak wybrać meble z litego drewna?

Szukając mebli z litego drewna przede wszystkim warto poznać zalety samego tworzywa. Lite drewno jest w Polsce pozyskiwane z sosen, buków i dębów – gwarantuje to szeroki wybór oraz zróżnicowanie kolorystyczne. Istotne jest to, że drewno posiada wysoką gęstość: oznacza to, że do jego wnętrza nie będzie wnikać wilgoć, brud. Duża gęstość gwarantuje również to, że meble z litego drewna nie będą się koślawić, wyginać, pękać.

Jaką drogę pokonują bele drewniane zanim trafią do pracowni stolarskich? Początkowo konieczna jest selekcja: odrzucane są bele posiadające skazy. Druga sprawa to suszenie drewna – proces ten może trwać nawet kilka tygodni i jest niezbędny do pozbycia się wilgoci. Kiedy drewno trafi do pracowni stolarskich może być dodatkowo lakierowane lub bejcowane, w zależności od oczekiwań klienta.

 

Jakie meble drewniane cieszą się największym zainteresowaniem?

Wśród najchętniej kupowanych mebli wymienia się łóżka drewniane. Firmy takie jak notodo.pl dbają o to, aby były nie tylko piękne wizualnie, ale również funkcjonalne. większość dostępnych łóżek drewnianych posiada wewnętrzne komory do przechowywania pościeli. Taka dodatkowa przestrzeń może okazać się szczególnie ważna w niewielkich mieszkaniach blokowych. Inne, chętnie wybierane modele łóżek to te posiadające tapicerowane zagłówki. Takie łóżko z zagłówkiem wspaniale uzupełni przestrzeń sypialni.

Categories Dom i Wnętrze
Nowoczesne meble łazienkowe https://beesafe.pl/porady/winiety-czechy/ Biurko białe