Konserwacja fasad bez użycia farby – jak to działa

Żywotność materiałów budowlanych skraca się wraz z ich zanieczyszczeniem, a to zależy głównie od otoczenia w jakim budynek się znajduje. Nie ukrywam, że niekorzystnie na ściany wpływa kurz, osady z kominów, samochodów, a także wilgoć pochodząca z roślinności.

Nie każdą ścianę trzeba malować, albo wykładać nową powierzchnią zabezpieczeń

Odpowiednim działaniem będzie tutaj oczyszczanie ściany. Zależnie od materiału, z jakiego została wykonana – delikatnej szyby, elewacji panelowej, sidingu, czy może kamieni, cegły, piaskowca – zastosoujemy metody mycia z ciepłą wodą demineralizowaną lub metody wysokociśnieniowe.

Tego typu konserwacji dokonywać należy regularnie, aby tynk, warstwa ochronna, czy powłoka materiału odzyskały swoje właściwości ochronne. Pamiętajmy również, że kurz jest dobrym podłożem do osadzania się glonów i porostów.

Zieleń na elewacji często pojawia się ze względu na nieprawidłowe odprowadzanie wody deszczowej – zatkane rynny, pęknięcia, zdeformowane dachówki – wszystkie one mogą się przyczyniać do zalewania ścian, okien, czy poddasza. Właśnie w tych miejscach często pojawiają się zacieki, a za nimi postępuje zieleń.

Stosowanie mycia elewacji oraz dachu:

zapobiega rozpadowi materiałów pod wpływem mrozu

zmniejsza absorpcję zanieczyszczeń organicznych i kurzu oraz zanieczyszczeń chemicznych

redukuje lub niweluje proces penetracji powierzchni przez wodę

zwiększa żywotność materiałów – dachówki, tynku, sidingu, szkła i innych.

Więcej na ten temat przeczytasz na stronie http://sco-cleanup.pl/

 

 

Categories Biznes