Kuchnie – czas na ich nowy wygląd

Stare kuchnie można odmienić w kilku prostych krokach. Niekoniecznie trzeba kupować od nowa całe wyposażenie. Wystarczy zastosować kilka trików aranżacyjnych, a znowu będziemy z wielką przyjemnością gotować i tworzyć nowe posiłki.

Kuchnie i nowe spojrzenie na płytki

Kuchnie to takie pomieszczenia, gdzie w dużej mierze rządzą płytki ceramiczne. Jeżeli ich wygląd już nam się znudził, to czas na ich…pomalowanie. Obecnie na rynku dostępne są farby dzięki którym płytki ceramiczne zyskują zupełnie nowy wygląd. Można pomalować płytki nie tylko na ziemi, ale również te znajdujące się pomiędzy szafkami kuchennymi. Uważajmy jednak z kolorami, aby móc dopasować je do swoich szafek. Chyba, że szaki również będziemy malować na inny kolor, to wybierajmy podobne odcienie kolorystyczne. Zamiast malowania na płytkach na ścianie można położyć drewniane panele (bezpośrednio na płytki) lub można zainwestować w szklane panele kuchenne.

Czarne w jasnym

Jeżeli nasze kuchnie były dotąd urządzone w jasnych kolorach, to możemy postawić teraz na czerń, ale tylko na jednej ścianie. Postarajmy się na jednej ścianie na jej całej przestrzeni umieścić tablicę magnetyczną (bez drewnianych ram). Będziemy mogli tam wykonywać notatki, a dzieci będą mogły wykazywać się talentem artystycznym. Wiele mam poleca ten pomysł, dzięki czemu one mogą ze spokojem gotować, a dzieci przy tej okazji grzecznie się bawią. Niekoniecznie trzeba umieszczać tam jakiekolwiek napisy, ponieważ czarna ściana przy obecnych jasnościach wspaniale dodaje głębi całemu pomieszczeniu. 

Categories Dom i Wnętrze