Laserowe usuwanie włosów – co warto wiedzieć?

Depilacja jest codziennym problemem kobiet w całej Polsce – na szczęście obecnie mamy do dyspozycji wiele interesujących metod depilacji, pozwalających zachować gładką skórę na dłużej, lub też na przeprowadzenie depilacji w szybki i bezbolesny sposób. Jakie metody wybierane są przez Polki najczęściej?

Bez wątpienia Polki najczęściej korzystają z klasycznych maszynek do golenia. To narzędzie pozwala na szybkie i bezbolesne golenie, dodatkowo również maszynki nie są drogie, a ostrza można wymieniać. Wadą tego rodzaju depilacji jest fakt, że skóra jest gładka przez ok. 2 dni – po tym czasie czuć odrastające włoski.
Wiele pań ceni sobie również możliwość depilacji depilatorem czy woskiem – dzięki tym metodom włoski wyrywane są wraz z cebulkami, odrastają znacznie słabsze, a nogi utrzymują się gładkie przez ok. 3-4 tygodnie. Wadą tej metody jest niestety ból, który dla wielu pań wydaje się zbyt duży.

Depilacja laserowa – nowoczesna metoda walki z owłosieniem

Od kilku lat w Polsce możliwe jest również laserowe usuwanie włosów – metoda ta zdobywa coraz więcej zwolenniczek. Zaletą metody jest przede wszystkim fakt, że po serii zabiegów możliwe jest całkowite usunięcie włosków z konkretnego obszaru.

Laserowe usuwanie owłosienia polega na zastosowaniu specjalistycznego urządzenia emitującego wiązkę promieni, pochłanianych przez melaninę zawartą we włoskach, co prowadzi kolejno do zniszczenia cebulki włosa. Ważna jest wiedza, że tylko włoski w fazie wzrostu pochłaniają melaninę (inne pozostają w fazie uśpienia). Szacuje się, że podczas pierwszej depilacji takich włosków w fazie wzrostu jest ok. 30% – konieczne jest więc powtórzenie zabiegu. Depilację laserową należy powtórzyć co 4-12 tygodni, ale kolejne włosy mogły zostać uszkodzone. W czasie 3-4 tygodni po depilacji włoski wypadają bezpowrotnie.
Czytaj więcej na stronie http://medyczne-fbi.pl/depilacja-laserowa-krakow.

Categories Zdrowie i Uroda
Nowoczesny przedpokój http://northtexaswish.org/jak-w-latwy-sposob-przedstawic-zlozone-procesy/ https://signwise.pl/iso-9001-norma-ktorej-nie-warto-bagatelizowac/