Lifting bez skalpela to nie mit – poznaj skuteczne zabiegi

Lifting bez skalpela to kategoria zabiegów medycyny estetycznej, które umożliwiają odmładzanie bez ingerencji chirurgicznej. Procedury te są mniej inwazyjne, dlatego należy je regularnie powtarzać dla osiągnięcia pożądanych efektów. Ich zaletą jest naturalność i subtelność oraz brak okresu rekonwalescencji. Poznaj kilka propozycji polecanych przez ekspertów.

Ultradźwiękowy lifting bez skalpela

Ultradźwięki są w stanie dotrzeć na duże głębokości tkanki, dzięki czemu maksymalnie stymulują przebudowę kolagenu i elastyny, bez uszkadzania naskórka i istotnych struktur leżących głębiej (naczyń krwionośnych, nerwów). Podczas procedury skóra chłodzona jest strumieniem zimnego powietrza. Wiązka ultradźwiękowa tworzy w skórze właściwej strefy termiczne, pod wpływem których następuje produkcja kolagenu i tworzy się rusztowanie, zapewniające lepsze napięcie skórze. Zaletą ultradźwięków jest to, że można zastosować je nawet w najbardziej delikatnych obszarach, np. w okolicach oczu czy na przedniej stronie szyi.

Odmładzanie twarzy falą radiową

Połączenie technologii monopolarnej i bipolarnej fali radiowej umożliwia biostymulację skóry na poziomie komórkowym, zgodnie z fizjologią człowieka – wyjaśniają specjaliści z Kliniki La Perla w Krakowie. Efektem jest rozpoczęcie odbudowy włókien kolagenowych i elastynowych. Skóra poprawia swoje napięcie, staje się wygładzona. Mikroprądy stymulują też mięśnie, usprawniają usuwanie toksyn i nadmiaru wody. Efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu, ale w celu ich utrwalenia zalecane jest wykonanie serii 4-8 powtórzeń.

Termolifting podczerwienią

Promieniowanie podczerwone odznacza się głębokim działaniem. Pod jego wpływem dochodzi do podgrzania skóry na dużych głębokościach, dzięki czemu podrażnione zostają włókna kolagenowe i rozpoczyna się proces skracania włókien kolagenowych do pierwotnej długości. Podczerwień pobudza też fibroblasty do zwiększonej produkcji nowego kolagenu – jego ilość może się zwiększyć nawet o 30%. Skóra staje się zagęszczona, napięta i elastyczna, a zmarszczki wygładzone.

Radiofrekwencja mikroigłowa, czyli intensywna stymulacja kolagenu

Radiofrekwencja mikroigłowa to połączenie zabiegu iniekcyjnego i podgrzewania tkanek falą radiową. Dzięki takiemu połączeniu dochodzi do silnej stymulacji procesów naprawczych w skórze. Igły wnikają w tkankę na głębokość od 0,5 do 3,5 mm. Pod wpływem działania fal radiowych następuje podgrzanie skóry do temperatury około 45°C. Efektem jest obkurczenie włókien kolagenowych i poprawa napięcia skóry. Kuracja zazwyczaj składa się z 3 zabiegów. Poprawę kondycji skóry można zauważyć już po kilku dniach, ale na ostateczne rezultaty trzeba poczekać około 1-2 miesięcy od wykonania ostatniego zabiegu z serii.

Modelowanie twarzy nićmi liftingującymi

Nici to sposób na lifting bez skalpela, którego efekty są najbardziej zbliżone do zabiegu chirurgicznego. Wprowadzane są w znieczuleniu przy pomocy cienkiej igły – śródskórnie, podskórnie lub domięśniowo. Nici tworzą w skórze swego rodzaju rusztowanie, podtrzymujące tkanki przez bardzo długi czas. Dodatkowo stymulują procesy regeneracyjne w miejscach ich aplikacji – zagęszczają, wzmacniają, poprawiają sprężystość i elastyczność skóry.

Jeśli szukasz miejsca, w którym możesz poddać się skutecznym i bezpiecznym zabiegom odmładzającym, kliknij tutaj.

Categories Zdrowie i Uroda
usiek.pl https://e-oko.com/ogrzewacz-tarasowy-komfort-w-chlodne-wieczory/ obat-polska.pl