Manicure hybrydowy i winylowy

Jeszcze do niedawna każdy malował paznokcie klasycznym, zwyczajnym lakierem. Było (i nadal jest) to rozwiązanie szybkie i tanie. Jego minusem była natomiast niewielka trwałość. Już po kilku dniach można było zauważyć pierwsze odpryśnięcia, uszkodzenia lakieru, niedoskonałości na płytce. Nowoczesne technologie kosmetyczne próbują poradzić sobie z tym problemem. Rozwiązaniami, które docenią kobiety, którym zależy na trwałości manicure są manicure hybrydowy i manicure winylowy. Na czym polegają te dwa sposoby pokrywania płytki paznokcia?

Manicure hybrydowy

Jeszcze do niedawna manicure hybrydowy był luksusem, na który mogli sobie pozwolić tylko nieliczni. Taki zabieg wykonywała wyłącznie kosmetyczka posiadająca odpowiedni kosztowny sprzęt.
Jak to wygląda obecnie? Sprzęt potrzebny do wykonania manicure hybrydowego można kupić zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i tych internetowych. Nie jest to również wyjątkowo kosztowny zestaw. Lakiery kosztują od kilkunastu złotych za sztukę, a najtańsze lampy można nabyć już za dwadzieścia złotych.

Zakup odpowiedniego sprzętu to jednak nie wszystko. Trzeba jednak również poprawnie wykonać manicure. Rozpoczynamy ten proces od dokładnego oczyszczenia płytki paznokcia. Następnie pokrywamy ją specjalną bazą dedykowaną takiemu rodzajowi manicure. Później przychodzi czas na lakier. Obecnie mamy na rynku naprawdę wielki wybór kolorów lakierów, możemy je dostać we wszystkich kolorach tęczy. Niektóre nowoczesne lakiery imitują na przykład efekt lustra, co sprawia, że nasze paznokcie wyglądają naprawdę ciekawie, oryginalnie i nietypowo.
Kiedy już wybierzemy lakier i pomalujemy nim paznokcie, przychodzi pora na nałożenie utwardzacza. To niezwykle ważny element, bez którego manicure hybrydowy nie miałby większego sensu. Kolejnym etapem jest umieszczenie paznokci pod lampą UV. Jej światło utwardza lakier i dzięki temu staje się on bardziej trwały.

Jak długo możemy cieszyć się pięknym manicure hybrydowym? Jeśli wykonamy go prawidłowo, możemy oglądać efekt nawet kilka tygodni. To zatem świetne rozwiązanie dla osób zapracowanych, które nie mają czasu na wykonywanie codziennych poprawek na paznokciach.

Lakier winylowy

Manicure hybrydowy, oprócz specjalnego lakieru wymaga również lampy UV. Istnieje jednak również ciekawa alternatywa dla hybrydy, jaką jest manicure winylowy. Lakier winylowy jest utwardzany pod wpływem zwykłego światła. Do jego wykonania nie potrzebujemy zatem lampy UV. To prawdziwa rewolucja na rynku lakierów do paznokcie. Jest stosunkowo nową technologią, więc takich lakierów nie da się dostać w każdej drogerii czy sklepie kosmetycznym. Duży wybór lakierów winylowych znajdziemy natomiast w Internecie, w sklepach online.

Zarówno z hybrydowej, jak i winylowej technologii malowania paznokci możemy skorzystać w domowych zaciszu, jeśli zakupimy odpowiednie lakiery i sprzęt, jak i w gabinecie kosmetycznym. Warto wypróbować te sposoby, jeśli szczególnie ważna jest dla nas trwałość manicure, a także jego wysoka jakość wykonania.

lakier winylowy kupisz w sklepie kosmetycznym http://www.seol-cosmetics.pl/cnd-vinylux-bloodline,3,41614,502014

Categories Zdrowie i Uroda
ubezpieczenie szkolne ubezpieczenie szkolne https://beesafe.pl/porady/raport-tuv/