Masaż klasyczny jako wspomaganie odchudzania

Dieta i ćwiczenia to zestaw, który umożliwia schudnięcie ale czasem trzeba się jeszcze dodatkowo wspomóc aby wyszczuplić się w miejscach, które są najbardziej oporne lub też zniwelować cellulit. Mogą w tym pomóc zabiegi, takie jak masaż klasyczny. Stosowane przy takich masażach techniki wspomagają cyrkulację krwi i stymulują spalanie tkanki tłuszczowej.

Znajdź dobrego specjalistę

W przypadku wyszczuplania ma to spore znaczenie, do jakiego specjalisty udamy się na masaż klasyczny, ponieważ nie każdy profesjonalista zajmujący się na przykład fizjoterapią, może zaoferować także zabiegi wyszczuplające. Warto po prostu sprawdzić na stronie danego masażysty, czy oferuje tego rodzaju sesje lub skontaktować się telefonicznie.

Do takich zabiegów można przystąpić bez specjalnego przygotowania. Masażysta będzie wykonywał zabieg z wykorzystaniem olejków lub preparatów wspomagających odchudzanie, takich jak kofeina czy algi. Najpierw rozpocznie od głaskania i rozcierania. Można także zastosować lekkie ugniatanie, jednakże nie na tyle silne, by nie powstały zasinienia w miejscach działania rąk.

O czym trzeba wiedzieć?

Oczywiście trzeba mieć świadomość tego, że masaż klasyczny nie jest metodą na utratę wagi. Oczywiście po zabiegu, kiedy woda zablokowana w komórkach zejdzie z organizmu można spodziewać się niewielkiej utraty wagi, ale chodzi głównie o to, że masaż wygładza skórę i czyni ją o wiele jędrniejszą.

Dodatkowo trzeba koniecznie włączyć sport i ruch, ponieważ tylko to pomoże wyszczuplić takie partie ciała jak brzuch, uda czy pośladki. Za pomocą masażu klasycznego można także rozbijać delikatnie grudki tłuszczu tworzące cellulit, jednak bez zmiany stylu życia nie będzie możliwa spektakularna przemiana.

Jak jeszcze wspomagać odchudzanie?

Oprócz zabiegów, takich jak masaż klasyczny, można również spróbować masażu bańką chińską, jednakże jeżeli wykona go osoba, która uczyni to nieumiejętnie, to mogą pojawić się duże siniaki lub popękane naczynka. Najlepiej więc zostać przy masażu klasycznym oraz delikatnym ugniataniu i przesuwaniu rękami po ciele, połączonym z rozcieraniem substancji, która stymulują spalanie tłuszczów.

Dodatkowo konieczne jest wprowadzenie redukcji kalorii, tak, by deficyt kaloryczny pozwalał na stopniowe odchudzanie. Masaż klasyczny przyda się szczególnie osobom z dużą nadwagą, gdzie istnieje ryzyko pozostania luźnej skóry po odchudzaniu, takie zabiegi na pewno pomogą temu zapobiec.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na medicaspa.pl

Categories Zdrowie i Uroda
http://taravat-bahar.com/fintech-co-nalezy-wiedziec-na-ten-temat/ https://warnstam.org/oznakowanie-autostrad-czy-jest-konieczne/ http://andrzejurbanowicz.pl/sklep-jezdziecki-dla-malego-sportowca/