Jaki materac wybrać dla alergika?

Dla każdego alergika łóżko jest prawdziwym siedliskiem niebezpiecznych alergenów. W ciepłych zakamarkach czyhają bakterie, kurz i roztocza, które pod osłoną nocy atakują śpiącego, nieświadomego alergika, powodując niepożądane reakcje. Możesz łatwo uchronić się przed przykrymi dolegliwościami. Aby wreszcie porządnie się wyspać, wystarczy zmiana materaca! Jaki model jest szczególnie polecany przez lekarzy dla alergików? Sprawdź!

Materac lateksowy na dobranoc

Piankowe, sprężynowe, gryczane, kokosowe, kieszeniowe… Producenci materacy oferują obecnie bardzo szeroki wachlarz produktów o zróżnicowanej specyfice. Wymagania alergików najlepiej spełniają modele wykonane z naturalnego lateksu. Sprężysta, oddychająca pianka nie jest sprzyjającym środowiskiem dla kurzu i roztoczy. Ponadto, wysokiej jakości materace lateksowe wyróżniają się bardzo dobrą cyrkulacją powietrza, która zapewnia optymalny komfort cieplny, niezależnie od pory roku i temperatury panującej w pokoju.

Ponadto, materac lateksowy charakteryzuje się bardzo dużą wytrzymałością. Dzięki strukturze punktowo reagującej na nacisk, powierzchnia materaca elastycznie dopasowuje się do kształtów ciała, zapewniając maksymalną wygodę podczas snu. Pamiętaj o tym, że każdy materac posiada określony stopień twardości. Zadbaj o to, aby wybrany model dopasowany był do Twojej indywidualnej budowy anatomicznej. Wbrew powszechnym opiniom, materac nie może być zbyt twardy, ale elastycznie dopasowywać się do kręgosłupa, dając mu stabilne i równomierne podparcie.

Podwójna ochrona dla alergików

Podczas wizyty w sklepie zwróć uwagę, czy wybrany materac wyposażony jest w zdejmowany pokrowiec. Dla utrzymania maksymalnej higieny należy raz na jakiś czas wyprać pokrowiec w prace.

Categories Ciekawe