Maty ochronne – dlaczego warto je wybierać?

Kupując meble biurowe zastanawiamy się nad aspektem wygody, dopasowania wysokości krzesła do biurka, odpowiedniego profilowania, chroniącego przed nadwyrężeniem kręgosłupa, ale także cech, które pozwolą ochronić podłogę przed uszkodzeniem. W przypadku wykładzin, jak i dywanów, a także podług twardych nie wystarczą kółka z kauczuku, warto zabezpieczyć się dodatkowo kupując maty ochronne.

Maty ochronne podłogowe ochronią przed zarysowaniem

Kiedy nie zadba się o dodatkowe zabezpieczenia, a w biurze czy gabinecie posiada się podłogę drewnianą, już po kilku tygodniach użytkowania przez kilka godzin w ciągu dnia można zauważyć zarysowania czy nawet ubytki w podłodze. Usługa cyklinowania nie jest tania, warto więc zabezpieczyć się zawczasu w maty ochronne. Takie rozwiązanie będzie odpowiednie również w przypadku innych twardych podług, np. gresu podłogowego.

Maty ochronne na wykładziny i dywany – zadbaj o reprezentacyjną przestrzeń

W sytuacji, gdy w biurze zdecydujemy się na wykładziny, trzeba odpowiednio chronić je przed przetarciem. Używanie na nich krzesła na kółkach z czasem powoduje powstawanie nieestetycznych śladów w postaci przetarć i ubytków tkaniny. Ponieważ w biurze przyjmuje się klientów, jak i kontrahentów chce się zadbać by również przestrzeń jak najlepiej świadczyła o profesjonalizmie firmy. Szczególnie istotne jest to przy pierwszym kontakcie.

Maty ochronne – jakie mają właściwości?

Wybierając maty ochronne do wyboru mamy wykonane z polipropylenu. Wśród nich możemy wybrać maty z drukiem UV. Bardzo wiele wzorów pozwoli dopasować je do aranżacji wnętrza. Mata z nadrukiem jest również sposobem, aby zasłonić powstałe uszkodzenia podłogi. Z pewnością jest to tańszy sposób niż jej wymiana bądź cyklinowanie, a efekt może być naprawdę zadowalający. Dopasowując maty ochronne na wykładziny czy dywany trzeba wybrać te wyposażone w specjalne wypustki, które sprawią, że będą one lepiej przylegać.

Takie maty wykonane są z poliwęglanu i są zupełnie przezroczyste. W ten sposób nie rzucają się w oczy i nie psują wrażenia estetycznego. Co ważne maty można stosować w pomieszczeniach, gdzie stosuje się ogrzewanie podłogowe i nie zakłócają dopływu ciepła, a także temperatura nie ma wpływu na ich strukturę. Praca przed komputerem i przemieszczanie się na kółkach może generować hałas, przeszkadzający innym w pracy. Maty znacząco go niwelują, co jest ich kolejną zaletą. Mogą zabezpieczyć również przed wniknięciem w podłogę wylanego zimnego lub ciepłego napoju. Taka inwestycja jest zatem bardzo opłacalna.

Więcej informacji znajdziesz na stronie http://www.maximat.pl/

Categories Ciekawe
diopieknanr5.pl