Czy medycyna estetyczna daje nam rozwiązanie problemu zmarszczek?

Problem zmarszczek na twarzy dotyczy każdego z nas – pojawiają się one na skórze już ok. 20-25 roku życia, jako naturalny proces mimiki. Z czasem jednak zauważamy nowe, znacznie głębsze, tworzącenieestetyczne bruzdy na naszej twarzy. Czy możliwa jest skuteczna walka z nimi?

Przyczyny powstawania zmarszczek

– Problem powstawania zmarszczek jest wielopoziomowy – przekonuje dr Karolina Kuśnierz, właścicielka kliniki medycyny estetycznej: karolinakusnierz.pl. Podstawowym problemem jest oczywiście zanikanie włókien kolagenowych oraz kwasu hialuronowego w naszej skórze, jednak również my sami przyczyniamy się do pogarszania stanu skóry i pogłębiania zmarszczek. Powodami są: nieodpowiednia dieta pozbawiona warzyw i owoców, zbyt mała ilość płynów spożywanych każdego dnia, nadużywanie alkoholu, palenie papierosów, stosowanie niskiej jakości kosmetyków pielęgnacyjnych.

Co zaoferuje nam medycyna estetyczna?

Zabiegi medycyny estetycznej stają się coraz popularniejsze jako skuteczny środek do przywracania skórze wspaniałego wyglądu. Stosowany w medycynieestetycznej naturalny kwas hialuronowy ma za zadanie wypełniać zmarszczki od wewnątrz w sposób naturalny i bezpieczny dla organizmu. Najpopularniejszymi zabiegami są obecnie wypełnienie i konturowanie ust, wypełnianie zmarszczek nosowo-wargowych, wyostrzanie owalu twarzy.

Czy zabiegi są bolesne? Zdecydowanie nie – nie wymagają specjalnego przygotowania, na kilkanaście minut przed zabiegiem stosowany jest jedynie delikatny krem znieczulający skórę powierzchniowo. Sam zabieg trwa kilkanaście minut, a efekty są widoczne już chwilę po – skóra jest widocznie odżywiona, wypełniona, a zmarszczki są spłycone. Efekt zabiegu utrzymuje się od 8 do 12 miesięcy – po tym czasie organizm sam usuwa kwas hialuronowy.

Categories Zdrowie i Uroda
https://alfredotavares.com/jakie-komplety-wypoczynkowe-warto-wybrac-do-pokoju-dziennego/ https://chuck.com.pl/jazda-konna-jak-rozpoczac-przygode-z-tym-sportem/ https://huddled.com.pl/rodzaje-derek-zimowych-dla-koni-co-wybrac/