Mezoterapia kolagenowa – poznaj odmładzającą moc kolagenu

Kolagen to naturalny budulec skóry, który ulega osłabieniu wraz z wiekiem. Wypróbuj mezoterapię kolagenową i dostarcz jej regenerującą dawkę.

Mezoterapia kolagenowa – poznaj odmładzającą moc kolagenu

Po ukończeniu 25. roku życia każdego roku tracimy do 1,5% kolagenu z naszej skóry. Zabieg Nithya w naturalny sposób uzupełnia braki tego składnika. Przywróć swojej skórze młodzieńczą sprężystość dzięki mało inwazyjnej procedurze z zakresu medycyny estetycznej. Przeczytaj, jak działa mezoterapia kolagenowa.

Jak kolagen wpływa na skórę?

Kolagen jest białkiem, które wpływa na jędrność i elastyczność skóry – tworzy swoisty „stelaż” podtrzymujący tkanki. Znajduje się w środkowej warstwie skóry i odpowiada za jej napięcie. Kolagen przyspiesza regenerację i naprawę komórek skóry. Utrzymuje zdrowy i piękny wygląd cery oraz zapobiega jej starzeniu się. Odpowiada również za powstawanie nowych naczyń włosowatych i wiązanie wody, aby skóra była dobrze nawilżona.

Poziom kolagenu w skórze maleje wraz z wiekiem. Począwszy od około 25. roku życia, kolagen w skórze właściwej stopniowo się zmniejsza, co prowadzi do pojawiania się drobnych linii i zmarszczek oraz utraty objętości twarzy. Kilka dodatkowych czynników może przyczynić się do szybszej utraty kolageny, np. predyspozycje genetyczne, uszkodzenia słoneczne, zanieczyszczenie powietrza i stres. Jak zapewniają specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie, takie zabiegi, jak mezoterapia twarzy kolagenem wspierają produkcję nowych składników strukturalnych i przywracają skórze odmłodzony wygląd.

Na czym polega mezoterapia kolagenowa?

Mezoterapia igłowa kolagenem to zabieg iniekcyjny, który powinien być wykonywany przez lekarza medycyny estetycznej. Przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu przebiega bezboleśnie i komfortowo. Preparat Nithya wstrzykiwany jest w skórę za pomocą cienkiej igły. Lekarz wykonuje kilka precyzyjnych nakłuć w wybranych punktach na twarzy lub ciele. Zabieg trwa od 10 do 30 minut, w zależności od wielkości obszaru poddawanego terapii. Mezoterapia kolagenowa nie wymaga rekonwalescencji, więc od razu po wizycie można wrócić do swojej codziennej aktywności. Oczywiście po zabiegu mogą wystąpić podrażnienia i obrzęk skóry wywołane iniekcją, ale po mniej więcej trzech dniach powinny całkowicie ustąpić.

Mezoterapia kolagenowa Nithya – efekty

Nithya to preparat na bazie czystego kolagenu typu I nowej generacji, który uzupełnia ubytki w skórze związane z upływem czasu oraz stymuluje komórki do produkcji własnych składników strukturalnych. Z jednej strony już sama iniekcja pobudza fibroblasty do wzmożonej syntezy kolagenu i elastyny. Z drugiej strony podczas mezoterapii kolagenowej do skóry wprowadza się sporą dawkę kolagenu, dzięki czemu pierwsze efekty procedury widoczne są niemal od razu po zabiegu.

Dzięki dostarczeniu do skóry odpowiedniej ilości budulca zabieg mezoterapii kolagenowej wiąże się z wyraźnym zagęszczeniem i wzmocnieniem skóry. Zmarszczki wypełniają się i przestają być widoczne. Wstrzykniecie sporej ilości kolagenu, daje również efekt głębokiego nawilżenia i rozjaśnienia skóry.

Dla uzyskania optymalnych efektów konieczne jest wykonywanie mezoterapii kolagenowej w serii zabiegów. Moment pojawienia się ostatecznych rezultatów zależy od naturalnych procesów regeneracyjnych zainicjowanych w skórze – może to potrwać kilka lub kilkanaście tygodni. Według opinii specjalistów i samych pacjentów efekty mezoterapii kolagenowej Nithya utrzymują się nawet do 12 miesięcy. Zabieg można wykonywać regularnie dla podtrzymania pozytywnych wyników.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z warszawskiej Kliniki Miracki: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-warszawa-ursynow-aleja-ken/

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/

Categories Zdrowie i Uroda
https://beesafe.pl/porady/porownywarka-oc-ac-mubi/ https://abuya.pl/odkrywajac-tajniki-ogrzewania-magia-ogrzewacza-gazowego-w-twoim-ogrodzie/ Stolik pomocniczy na laptopa loft