Mieszkanie w stylu industrialnym. Jak dobrać lampę do stylistyki wnętrza?

Wyobraź sobie opuszczoną halę fabryki, jej surowe ściany, wiszące lampy przemysłowe sprzed lat. Czujesz ten niezwykły klimat, prawda? To właśnie na takiej hali w Stanach Zjednoczonych narodził się przed laty styl industrialny. Stylowe lampy są jego nieodłącznym elementem, warto zatem poświęcić im trochę uwagi, by dokonać właściwego wyboru.

Czym charakteryzuje się styl industrialny?

Moda na wnętrza w industrialnym stylu narodziła się w środowisku artystów. To oni, poszukując alternatywnych miejsc zamieszkania, zajmowali powierzchnie opuszczonych fabryk, nieco ją udomowiając.

Czym zatem charakteryzują się wnętrza, urządzone w tej konwencji?

-otwartą przestrzenią, brakiem jednoznacznego podziału na salon, jadalnię i kuchnię;
-surowymi materiałami, takimi, jak: cegła, beton, szkło;
-stonowanymi kolorami;
-jak najmniejszą ilością zbędnych ozdób.

Znaczenie oświetlenia we wnętrzu, rodem z przedwojennej fabryki.

Jeśli oczami wyobraźni widzisz siebie w takim wnętrzu, lub jesteś w trakcie urządzania, to z pewnością prędzej czy później staniesz przed wyborem odpowiedniej lampy wiszącej. Oświetlenie gra bardzo istotną rolę, jeśli chodzi o stylistykę, rodem z opuszczonej hali produkcyjnej.
Warto wybrać się do sklepu z lampami i poprosić obsługę o pokazanie asortymentu, który wpisuje się w konwencję. Będą to z pewnością wszelkie lampy retro, lampy wiszące, sprawiające wrażenie ciężkich i o prostym, surowym designie.

Stylowe lampy to z reguły pierwsza rzecz, jaka rzuca się w oczy, gdy mówimy o industrialnym wnętrzu. Dlatego też nie może być to przypadkowy wybór. W stylistykę takiego wnętrza wpisują się duże i ciężkie żyrandole, fabrycznie postarzane lampy wiszące, ale także reflektory niczym zabrane wprost z planu filmowego. Biel, szarość oraz czerń to kolory wiodące, jeśli chodzi o obudowy takich lamp. Rządzi prostota i stonowane barwy. Krzykliwe kolory nie są potrzebne, gdyż to właśnie specyficzne formy żyrandoli grają pierwsze skrzypce.

Jak wybrać odpowiednią lampę?

Sklepy z lampami oferują szeroki wybór żyrandoli i plafonier, wpisujących się swoim designem w konwencję stylu industrialnego. Mając już zarys tego, jak będzie wyglądać twoje mieszkanie, powinieneś wybrać się do sklepu z lampami lub przejrzeć oferty producentów w internecie. Jako główne oświetlenie możesz wybrać dużą lampę, przypominającą te ciężkie, przemysłowe, wiszące lampy sprzed lat. Natomiast w ramach oświetlenia pomocniczego postaw na coś bardziej nowoczesnego, np. czarną lampę – reflektor. Nie obawiaj się tego śmiałego połączenia, nie wprowadzi ono chaosu w twoje wnętrze, a wręcz przeciwnie. Niezwykła gra iluminacji zrobi niesamowite wrażenie i zapewni odpowiedni nastrój.

Nie sposób wyobrazić sobie wnętrza w stylu industrialnym bez odpowiedniego oświetlenia. To ono bowiem gra główną rolę w surowych pomieszczeniach, stylizowanych na starą halę fabryczną. Warto o tym pamiętać i poświęcić trochę czasu na wybór żyrandola, a wnętrze z pewnością odwdzięczy nam się niebagatelnym wyglądem niczym z pierwszych stron magazynów wnętrzarskich.

Categories Ciekawe
https://myvatn.org Jak zrobić stolik na laptopa LATINA NOTODO https://www.gama-sklep.com.pl/a/402-blat-kuchenny-szary