Narożniki – do koloru, do wyboru

Meble powinny maksymalnie dopasowywać się do warunków danego miejsca oraz do tego, w jaki sposób chcemy je wykorzystywać na co dzień. Temu właśnie służą narożniki, które z powodzeniem ustawimy na środku salonu, ale także wstawimy w niewykorzystaną wnękę czy zakamarek. Narożnik wyznacza więc centrum wnętrza albo niejako tworzy od podstaw interesujący zakątek sprzyjający relaksowi, pracy, spotkaniom. Jednocześnie też pełni funkcję stylizacyjną. Często staje się dominantą aranżacyjną całego pomieszczenia. Poprzez kolor i design wyznacza jego charakter.

Narożniki klasyczne

Za co lubimy narożniki salonowe czy narożniki kuchenne? Przede wszystkim za ich ustawność. Pozwalają nam wykorzystać każdy skrawek przestrzeni, co jest niezmiernie ważne zwłaszcza w małych pomieszczeniach. Możemy też przebierać we wzorach, kolorach i stylach, na przykład na  gama-sklep.com.pl.

We wnętrzach stonowanych wytwornie zaprezentują się narożniki skórzane, uzupełnione głębokimi fotelami klasycznymi utrzymanymi w tej samej stylistyce. Takie meble tapicerowane świetnie wyglądać będą na tle szafek czy komód z litego drewna. Wprowadzą walor luksusu także do gabinetu czy do eleganckiego przedpokoju.

Narożniki awangardowe

Bardzo interesująco przedstawiają się narożniki nowoczesne. Wykończone tkaniną tapicerską w intensywnym kolorze. Zielone, pomarańczowe, niebieskie, żółte. Takie kolory na narożniku mogą wywołać fantastyczny efekt plastyczny. Choć równie awangardowo prezentują się narożniki czarne, białe, kremowe. Dużo zależy tutaj od samego wzoru, który powinien opierać się na prostocie.

Narożniki z funkcją spania

Nowoczesne narożniki ułatwiają nam zagospodarowanie przestrzeni, ale także pomagają zorganizować życie codzienne. Wiele z nich posiada funkcję spania. Raz dwa salonowy narożnik zamienimy w wygodne łóżko. Przyda się to, gdy zjawią się na noc goście. To także sprytne rozwiązanie, gdy nie mamy dwóch osobnych pomieszczeń na pokój dzienny i sypialnię.

Categories Dom i Wnętrze
pmipad.pl https://www.cozadzien.pl/styl-zycia/wplyw-zmian-klimatycznych-na-ubezpieczenia-samochodowe/100435 louds.pl