Odzyskaj zwrot podatku za pracę w Szwecji!

Corocznie tysiące Polaków wyjeżdżają za granicę w poszukiwaniu lepszego życia. Od jakiegoś czasu coraz bardziej popularnym kierunkiem emigrujących rodaków jest Szwecja. Atrakcyjne zarobki, ciekawa kultura i wysoki standard życia są kuszącą alternatywą dla warunków na polskim rynku. Podjęcie legalnej pracy (również tymczasowej) na terenie Szwecji daje możliwość odzyskania w przyszłości nadpłaconej fiskusowi kwoty. Jak odnaleźć się w przepisach i odzyskać należne pieniądze?

Sprawne rozliczenie podatku ze Szwecji w Polsce

Rozliczenie podatku ze Szwecji w Polsce to doskonały sposób, aby nieco podreperować domowy budżet. Pamiętaj, że ubieganie się o pieniądze jest Twoim prawem, jakie dała Ci legalna praca. Zanim zaczniesz kompletować dokumenty i śledzić procedury, warto wiedzieć, że osoby, które pracowały w Szwecji mniej niż pół roku, nie muszą samodzielnie składać deklaracji podatkowej. W takim przypadku naliczany jest niższy podatek, którego odprowadzenie spoczywa na barkach pracodawcy.

Aby uruchomić biurokratyczną machinę, musisz skompletować niezbędne dokumenty

Do najważniejszych z nich należą oryginały pism KU-10 lub KU-13 oraz Inkomstdeklaration1, druk E101/A1, kopie pasków płacowych, kopie umów o pracę. Szwedzki urząd daje możliwość uzyskania dodatkowych świadczeń z tytułu poniesionych opłat za zakwaterowanie, wyżywienie i kosztów podróży. Aby ubiegać się o dodatek, powinieneś udokumentować wysokość wydatków. Niezbędne będą do tego rachunki za czynsz, prąd, paliwo, kopie biletów lotniczych itp.

Nieocenioną pomocą dla wszystkich, którzy pragną sprawnie i bezstresowo rozliczyć się ze szwedzkim Skatteverk, będą firmy wyspecjalizowane w międzynarodowym prawie podatkowym. Więcej praktycznych informacji znajdziesz na stronie zwrot-podatkow.pl.

 

Categories Ciekawe
https://e-szczawnica.org/ogrzewacz-gazowy-na-taras-cieplo-gdziekolwiek-jestes/ eplus.waw.pl aulonfox.com