Ogrodowe trendy na święta

Boże Narodzenie, ulubione święta niemal wszystkich Polaków, zbliżają się wielkimi krokami. Zanim na niebie pojawi się pierwsza gwiazdka i zasiądziemy z rodziną do wspólnej kolacji, czeka nas szereg przygotowań, dzięki którym bożonarodzeniowy okres będzie wyjątkowy. Jednym z najprzyjemniejszych  etapów przedświątecznej bieganiny jest zakup ozdób do ogrodu. Jakie ogrodowe dekoracje świąteczne  sprawią, że za oknem będzie roztaczał się przepiękny, migoczący spektakl barw i świateł?

Tradycyjne lampki

Podstawowym rodzajem zewnętrznych ozdób świątecznych są lampki, które wizualnie niczym nie różnią się od świecidełek zdobiących choinki w salonie. Zanim kupisz komplet lampek, które zamontujesz przed domem sprawdź, czy posiadają specjalne oznaczenie informujące o dopuszczeniu produktu do użytku zewnętrznego. Sznury kolorowych lampek pięknie podkreślą bryły domu, drzewka,  meble ogrodowe czy altanę. Podmuchy wiatru i śnieg mogą spowodować, że misterna kompozycja ulegnie zniszczeniu. Aby uniknąć przykrych niespodzianek, wybieraj modele mocowane przy pomocy specjalnych klamerek lub zacisków.

Węże świetlne

Modnym świątecznym dodatkiem stały się w ostatnich latach węże świetlne. Węże składają się z przezroczystej rurki, odpornej na wilgoć i mróz, w której umieszczone są światełka LED-owe. Energooszczędne oświetlenie LED charakteryzuje się długą żywotnością, dzięki czemu możesz mieć pewność, że efektowna dekoracja posłuży przez wiele sezonów.

Kurtyny

Niezwykle ciekawą alternatywą dla lampek w tradycyjnej formie są kurtyny świetle. Powieszone przy elewacji, przy tarasie lub między drzewkami tworzą piękną, roziskrzoną świetlistą taflę, obok której nie sposób przejść obojętnie!

Wolnostojące dekoracje

Duże figury reniferów, Mikołaje z saniami pełnymi prezentów albo podświetlane bałwanki to świeży trend, który sprawia, że polskie osiedla zaczynają przypominać nowojorskie przedmieścia.

Categories Dom i Wnętrze