Oprogramowanie dla przychodni – koszty

Zarządzający przychodniami lekarskimi i prywatnymi gabinetami mają coraz mniej czasu na wdrożenie specjalistycznego oprogramowania, które ma usprawniać i poprawiać jakość wykonywanych tam działań. Niestety z uwagi na wiążące się z tym koszty, niektórzy wciąż wstrzymują się z podjęciem ostatecznej decyzji. Trzeba natomiast podkreślić, że to już jest ostatni moment na dokonanie wyboru i wykonanie instalacji.

Koszt zależy od wielkości placówki

Profesjonalne oprogramowanie medyczne, zwykle jest dostarczane użytkownikom w formie abonamentowej. To oznacza, że korzystanie z niego jest możliwe tylko w momencie, gdy jest opłacony abonament. Jego wysokość w głównej mierze zależy od wielkości placówki. Z oprogramowania będą korzystać zarówno małe punkty pomocy medycznej świadczące usługi na zasadzie indywidualnej praktyki lekarskiej, jak i duże przychodnie POZ. Oczywiste jest to, że większe przychodnie poniosą wyższy koszt. Jednak trzeba podkreślić, że takie podmioty mają też znacznie wyższe przychody. Wobec tego nie powinny porównywać się z małymi gabinetami, w których pracuje na przykład tylko jeden lekarz.

Na koszt wpływa też stopień informatyzacji

Wątpliwości nie ulega również to, że na koszt danego oprogramowania duży wpływ ma stopień informatyzacji. Chodzi mianowicie o to, że cena miesięcznego abonamentu jest uzależniona od tego, kto będzie korzystał z danego programu. Czasem dostęp do niego mają tylko lekarze, niekiedy też pozostały personel. Gdy jest instalowany na wielu komputerach, koszt wzrasta. Jednak w tym przypadku nie powinno się przywiązywać dużej uwagi do ceny, ponieważ liczy się sprawność, wygoda i jakość wykonywanych usług, a nie wysokość miesięcznego abonamentu za korzystanie z tego nowoczesnego narzędzia. Stopień informatyzacji to też ilość funkcji. Gdy ich liczba wzrasta, automatycznie podnosi się koszt miesięcznego abonamentu. W tej kwestii też nie należałoby się ograniczać, ponieważ im więcej funkcji, tym łatwiej jest prowadzić przychodnię i obsługiwać pacjentów.

Koszt nie ma znaczenia

Niedługo wszystkie przychodnie i prywatne gabinety będą musiały korzystać z nowoczesnego oprogramowania. Wówczas nie będzie czasu na zastanawianie się, czy zaproponowany abonament jest wysoki, czy nie. Dlatego warto już teraz zapoznać się z ofertami i wybrać dla siebie odpowiedni program do obsługi przychodni. Więcej informacji o danym narzędziu można znaleźć na stronie www.mediporta.pl. Tam nie brakuje też szczegółów odnośnie tego, jak ma wyglądać elektroniczna dokumentacja medyczna.

Profesjonalne oprogramowanie służące do prowadzenia kompletnej dokumentacji medycznej i obsługi pacjentów w skali roku to niemały koszt. Jednak płatności dokonuje się w formie miesięcznego abonamentu, więc nie jest zbyt uciążliwy. Im szybciej zarządzający przychodniami i gabinetami rozpoczną poszukiwania odpowiedniego oprogramowania, tym więcej czasu będą mieli do namysłu. Wówczas mogą mieć pewność, że znajdą dla siebie profesjonalny program, za który nie będą musieli dużo płacić.

Categories Ciekawe