Powiedz NIE bezsenności

Problemy ze snem mogą mieć różne podłoże. Nierzadko mają związek z depresją, stresem albo używkami.  Jednak czasami przyczyna bezsenności jest prostsza, niż myślisz! Jeśli noc zamiast ukojenia jest dla Ciebie nerwowym przewracaniem się z boku na bok, przyjrzyj się bliżej swojemu materacowi. Wymiana starego, wysłużonego materaca na nowy model może przywrócić równowagę w Twoim codziennym rytmie.

Kiedy poznać, że materac nadaje się do wymiany?

Według specjalistów, żywotność każdego materaca wynosi około 7 lat. Po kilkuletnim okresie użytkowania w zakamarkach łóżka zaczynają rozwijać się bakterie i gromadzi się kurz, co może negatywnie wpływać na nasze zdrowie. Jeśli przed upływem umownego czasu przydatności materaca zauważysz na nim wgłębienia albo zgrubienia, sprężyny będą mocno wyczuwalne pod wpływem nacisku albo będą nieprzyjemnie skrzypieć lub dojdzie do uszkodzenia wierzchnich warstw, możesz mieć pewność, że dla Twojego materaca wybiła już ostatnia godzina.

W sklepach z wyposażeniem sypialni znaleźć możesz obecnie materace o różnorodnym wypełnieniu – kieszeniowym, sprężynowym, piankowym, lateksowym. Każdy z nich inaczej pracuje pod wpływem nacisku. Zanim zdecydujesz się na konkretny model, warto udać się do sklepu i przetestować wszystkie opcje, aby sprawdzić w praktyce, jakie wypełnienie i który poziom twardości będzie dla Ciebie optymalny.

Materace na wymiar dla maksymalnej wygody

Wysokość łóżka powinna mierzyć minimum 20 cm więcej niż wzrost użytkownika. W przeciwnym razie ruchy będą ograniczane, co może być przyczyną bólu kręgosłupa lub mięśni. Większość sklepów prowadzi sprzedaż materacy o maksymalnych rozmiarach wynoszących 200 x 200 cm, co nie do końca satysfakcjonuje bardzo wysokie osoby. W takim przypadku najlepiej sprawdzą się materace na wymiar wykonywane według indywidualnych wytycznych. Wysokie jakości materac skrojony na miarę osobistych potrzeb zamówisz za pośrednictwem strony studiomaterace.pl.

 

Categories Dom i Wnętrze