Projektowanie responsywnych stron internetowych

Liczba użytkowników, przeglądających zasoby Internetu za pomocą urządzeń mobilnych, wzrasta z roku na rok i tendencja ta wydaje się być stała. Tymczasem klasyczne serwisy www na niewielkich wyświetlaczach smartfonów i tabletów są zupełnie nieczytelne.

Nic w tym dziwnego, bowiem znakomita większość stron projektowana jest pod kątem kilkunastocalowych monitorów PC lub wyświetlaczy laptopów. Do tego dochodzą kwestie nawigacji, realizowanej za pomocy myszki, którą zastąpiły ekrany dotykowe.

Responsywne strony internetowe

Konieczne stało się wprowadzenie technologii, która umożliwiłaby wyświetlanie zawartości serwisu www w sposób czytelny niezależnie od wielkości wyświetlacza. Właśnie to zapewnia projektowanie responsywnych stron internetowych.

Responsywne serwisy www to takie, które zmieniają swój wygląd, układ menu, a nawet treści i grafikę w zależności od parametrów urządzenia, na którym są wyświetlane. Wszystko po to, aby zapewnić maksymalną czytelność, przejrzystość i atrakcyjność strony internetowej.

Projektowanie stron RWD

Projektowaniem responsywnych stron internetowych zajmują się profesjonalne agencje reklamowe, które posiadają zarówno niezbędne doświadczenie, jak i zespoły specjalistów. Pracę rozpoczynają zwykle od dokładnego poznania oczekiwań klienta.

Technologia RWD oferuje bardzo wiele możliwości zmiany wyglądu wszystkich elementów serwisu, dlatego tak ważne jest właściwe zaprojektowanie wszystkich szczegółów. Wystarczy zdać sobie sprawę z tego, jak wielka przepaść dzieli obsługę menu za pomocą myszki i ekranu reagującego na dotyk. Różnice te należy uwzględnić już w pierwszych etapach tworzenia nowej wersji serwisu.

Zalety stron responsywnych

Strony RWD powoli, acz nieubłaganie, stają się standardem. Szczególnie rozmaite sklepy internetowe czerpią wielkie korzyści z zastosowania tej technologii. Dzięki optymalizacji wyglądu, możliwe stały się wygodne zakupu za pomocą smartfonów i tabletów, czyli urządzeń, z których większość z nas korzysta kilkanaście razy w ciągu dnia.

Również Gooogle niejako wspomaga projektowanie responsywnych stron internetowych, bowiem serwisy wykonane w oparciu o tę właśnie technologię, zyskują automatycznie lepsze pozycje na listach wyników wyszukiwarki. Wszystko wskazuje na to, że już niedługo witryny RWD staną się najbardziej popularnymi zasobami sieci.

Artykuł powstał we współpracy z agencją interaktywną Iguana Studio

Categories Ciekawe
https://inveno.com.pl/worki-pod-oczami-dlaczego-powstaja-i-jak-sie-ich-pozbyc/ https://fip.org.pl/czy-da-sie-cofnac-lysienie/ https://alliancedoctor.com/5-zabiegow-modelowania-sylwetki-ktore-pomoga-ci-w-osiagnieciu-celu/