Jak przebiega przeszczep włosów?

Transplantacja włosów jest jedynym naprawdę skutecznym sposobem na odzyskanie utraconych włosów. W klinikach medycyny estetycznej wykonuje się przeszczep włosów Warszawa kilkoma metodami, znanymi i docenianymi na całym świecie. Jakie są zabiegi na łysienie i jakie są zalety transplantacji włosów?

Przeszczep włosów Warszawa – jakie zabiegi można wykonać na łysienie?

Istnieje wiele możliwości leczenia łysienia. Najskuteczniejszym, dającym najbardziej zadowalające i trwałe efekty jest transplantacja włosów. Zabieg wykonany przez doświadczonego lekarza medycyny estetycznej daje gwarancję odzyskania włosów. W Polsce działa wiele klinik oferujących takie zabiegi. W swojej ofercie posiadają przede wszystkim:

– przeszczep FUE Artas – to transplantacja włosów wykonywana przez robota pod okiem lekarza;
– przeszczep FUE Artas iX – to ulepszona, najnowocześniejsza wersja robota Artas. Zabiegi Artas iX w Polsce aktualnie wykonuje jedynie klinika dr Turowski Hair Restoraion Clinic;
– przeszczep FUE manualny;
– metody laserowe – wykonuje się je cyklicznie, w klinice albo samodzielnie – za pomocą czapki Capillus, która ma formę zwykłej czapki baseballowej. Można zabrać ją ze sobą wszędzie. Zabiegi tą ostatnią metodą wykonuje się codziennie, przy czym wystarczy kilka minut laseroterapii;
– mezoterapia skóry głowy – w klinikach wykonywane są różne odmiany tej metody, jednak do najbardziej zalecanych należą zabiegi autologiczne: mezoterapia osoczem bogatopłytkowym bądź mezoterapia komórkami macierzystymi.

Przeszczep włosów Warszawa – jak wygląda zabieg?

Przeszczep włosów jest zabiegiem małoinwazyjnym. Należy do zabiegów chirurgii jednego dnia, co oznacza, że nie musisz zostawać w szpitalu. W klinice dr Turowski sam zabieg trwa kilka godzin, w zależności od stanu pacjenta – co do zasady od 4 do 8 godzin. Wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Bezbolesny jest nie tylko sam zabieg – transplantacja nowoczesnymi metodami wyróżnia się tym, że dolegliwości bólowe nie pojawiają się również w okresie rekonwalescencji, która trwa jedynie kilka dni.

Przed zabiegiem przeszczepu włosów należy jedynie skonsultować się z lekarzem prowadzącym, wykonać zlecone przez niego badania medyczne i skrócić włosy do długości 1,2 mm. Wskazane jest także unikanie nadmiernej ekspozycji skóry na słońce, zaprzestanie palenia papierosów czy przyjmowania niektórych leków. Jeśli włosy są siwe, należy je pofarbować, aby były bardziej widoczne. Ułatwi to znalezienie najlepszej jakości mieszków włosowych do przeszczepu. Wszelkie wytyczne i wskazówki pacjent otrzymuje od lekarza na konsultacji przedzabiegowej.

Categories Zdrowie i Uroda
leżak ogrodowy zobacz wiecje https://beesafe.pl/porady/rejestracja-samochodu-zabytkowego/