Pyszny sorbet do picia – co warto o nim wiedzieć

Podczas upalnego lata pyszny sorbet do picia jest najprostszym i najlepszym sposobem na orzeźwienie. Oryginalne granity napoje to doskonały wybór dla wszystkich tych osób, które chcą ugasić pragnienie.

Granita – sorbet dla wymagających

W ostatnim czasie jest bardzo duży boom na granity napoje, które można znaleźć w każdym profesjonalnym sklepie. Sporą zaletą granity jest przede wszystkim to, że w swoim składzie nie zawiera on dużej ilości cukru. Niestety większość napojów orzeźwiający gasi pragnienie jedynie na kilka minut. W przypadku sorbetu lodowego granity, można nawodnić swój organizm na wiele godzin. Dla wielu osób sporą zaletą tego deseru lodowego będzie również to, że w odróżnieniu od zwykłych lodów nie zawiera on w swoim składzie dużej ilości tłuszczy.

Dlaczego warto postawić na sorbet do picia?

Jak wspomniano wcześniej granity napoje są zdecydowanie mniej tuczące niż popularne lody mleczne. Pamiętać należy jednak o tym, że sorbet lodowy zawiera nie tylko mniej kalorii, ale również mniej składników odżywczych. Warto stawiać na te produkty, które w swoim składzie zawierają dużą ilość owoców. Kalorie, które znajdują się w cukrach i syropach glukozowych, jak powszechnie wiadomo pochodzą głównie z węglowodanów prostych, dlatego też nie jest to najlepszy wybór dla osób, które chcą pozbyć się kilku zbędnych kilogramów. Najzdrowszym wyborem będą zawsze sorbety lodowe przygotowane własnoręcznie.

Ile kalorii ma sorbet lodowy?

Klasyczny sorbet lodowy w swoim składzie zawiera wodę, cukier i owoce, dlatego też może pochwalić się dużą ilością witamin. Sorbet ma zdecydowanie mniej kalorii niż większość lodów dostępnych na rynku. Cytrynowy sorbet do picia w 100g ma jedynie 90 kalorii, co jest naprawdę bardzo dobrym wynikiem. Nie można zapominać również i o tym, że domowy sorbet lodowy można robić nie tylko z owoców, ale również ze zdrowych warzyw. Miksując owoce w warzywami można stworzyć naprawdę ciekawe kompozycje smakowe. Aby przygotować sorbet potrzebne są tylko owoce, cukier i porządny mikser. Osoby, które nie mają czasu albo chęci, aby samodzielnie przygotować pyszny napój orzeźwiający, mogą oczywiście odwiedzić pobliski sklep i kupić napoje granity. Ważne jest to, aby przechowywać je w chłodnym miejscu, dzięki czemu zawsze będzie można po nie sięgnąć i ugasić pragnienie.

Categories Zdrowie i Uroda