Roboty spawalnicze – sposób na oszczędność

Roboty spawalnicze coraz częściej zastępują ludzi przy pracy w fabrykach. Tendencja ta nie bierze się z mody czy chęci bycia popularnym. W biznesie liczą się pieniądze, a robot pozwala zmniejszyć koszty.

Koszta zakupu i opłacalność inwestycji.

Roboty spawalnicze wciąż są bardzo drogimi urządzeniami. Ceny nowych robotów, renomowanych firm, sięgają kilkuset tysięcy złoty. Przez te ceny, małe i prywatne firmy nie mają odpowiednich funduszy na ich zakup. Jednak warto przemyśleć zaciągniecie pożyczki na ten ten cel. Mimo wysokich kosztów początkowych robot spawalniczy może pracować bez przerwy przez długi czas a koszt zakupu zwróci się wciągu kilku lat. Robot nie potrzebuje przerwy śniadaniowej, nie strajkuje, nie skarży się na warunki pracy, nie wymaga płacenia składek zakładu ubezpieczeń społecznych oraz płacenia na fundusz pracowniczy. Jednak najważniejsze że nie żąda zapłaty za swoją prace. Te zalety pozwalają ograniczyć ilość zatrudnionych pracowników spawających a co za tym idzie, zmniejszyć miesięczne koszta na wynagrodzenie dla spawaczy.

Gdzie robot najlepiej się sprawdza?

Roboty spawające idealnie się sprawdzają przy produkcji ze względu na powtarzalność swoich ruchów. Monotonna praca go nie męczy. Każdy kolejny spawany element jest złączony w taki sam sposób, przez co nie trzeba się martwić o różnice w kolejnych seriach produktów.

Robot to tez wydatki.

Pomimo tego że robot jest znacznie tańszy w utrzymaniu od kilku pracowników, których będzie zastępował, trzeba pamiętać że używanie robota wiąże się tez z kosztami jego pracy. Przed uruchomieniem produkcji przy której będzie nasz robot spawalniczy pracował należy zatrudnić programistę który napisze odpowiedni program. Jeśli często będziemy zmieniać kształt, rodzaj czy też materiały z których będziemy produkować nasze elementy, warto zastanowić nad zatrudnieniem na stałe programisty. Każda zmiana ruchu robota wyga znany w oprogramowaniu. A pozornie podobne produkty mogą wymagać zupełnie nowego programu. Warto też pamiętać o odpowiednim serwisie urządzenia. Zaniedbanie tego może się wiązać z awariami. Te mogą być bardzo drogie, po za kosztami naprawy uszkodzonej części musimy również doliczyć straty spowodowane zatrzymaniem produkcji na czas remontu robota.

Roboty nie odbiorą całej pracy ludziom.

Zakup robota może zmniejszyć koszty w wielu firmach, jest to trend który będzie stale rósł. Jednak musimy pamiętać że roboty spawalnicze są tylko maszynami, nie zdolnymi do samodzielnego myślenia, nie potrafiącymi radzić sobie z nagle pojawiającymi się problemami i wykonującymi wyłącznie zadania zaprogramowane na ich twardym dysku. Zawsze nad nimi musi czuwać człowiek.

Zapraszamy na stronę o robotach spawalniczych comauonline.pl.

Categories Ciekawe
diopieknanr5.pl