Serwis narciarski po sezonie

Każdy swój sezon narciarski kończy w innym okresie. U niektórych trwa nawet cały rok, ponieważ podróżują w miejsca gdzie śnieg nigdy nie topnieje. Tak jak przed startem sezonu tak samo po jego zakończeniu warto jest oddać nasz sprzęt do serwisu, który dokona stosownych oględzin i w razie potrzeby podreperuje go.

Czy warto serwisować sprzęt po sezonie?

Odpowiedź powinna być oczywista, choć nie dla każdego. Często zdarza się tak, że osoby aktywnie korzystające z nart czy innego sprzętu zjazdowego po zimie rzucają go w kąt i pozostawiają samemu sobie.

Serwis posezonowy ma ogromne znaczenie wbrew pozorom i wydatnie wpływa na stan naszego sprzętu. W czasie trwania sezonu narty czy deski snowboardowe przejeżdżają wiele kilometrów przy tym najzwyczajniej w świecie się zużywając. Warto zatem oddać je do serwisu narciarskiego, który odpowiednio je zabezpieczy na czas ich przechowywania.

Ponadto dobry serwis narciarski Kraków zrobi to w taki sposób, że będą one nam służyły przez długie lata. Dodatkowo komfort jazdy oraz bezpieczeństwo nadal będzie pozostawał na bardzo wysokim poziomie.

Co jest serwisowane?

Każdy serwis narciarski czy techniczny zaczyna się od oględzin. Podczas nich wyłapywane są wszystkie ubytki, pęknięcia czy zniszczenia, które mogą okazać się kluczowymi przed dalszym użytkowaniem nart czy deski snowboardowej.

Szczególną uwagę serwisanci zwracają na ślizg i smar. Podczas zabiegu pielęgnacji powierzchni poślizgowej należy wyregulować ślizgi, nasmarować powierzchnię ślizgu, a nadmiar wosku, który nie został wchłonięty przez narty zdjąć. Często jest to jednak pomijany zabieg, albo wykonywany niedobrze.

Narciarze, którzy sami zabezpieczają swoje narty często zostawiają zbyt grubą warstwę na nich, przez co woda nie ma możliwości odparowania. Jeśli narty mają drewniany rdzeń, może to doprowadzić do ich zgnicia.

Krawędzie również odgrywają bardzo istotną rolę podczas eksploatacji nart. Ich rdzewienie może spowodować znacznie szybsze zużycie się nart, a w konsekwencji będą one niezdatne do użytku. Dzięki odpowiedniemu serwisowi można tego problemu w bardzo prosty sposób uniknąć, zabezpieczając krawędzie specjalnymi środkami.

Serwis narciarski jednak konieczny po sezonie?

Jak widać dobry serwis narciarski Kraków może pozwolić zachować narty czy też inne sprzęty zimowe w bardzo dobrym stanie do czasu rozpoczęcia kolejnego sezonu. Poza tym pozwala je naprawić dzięki czemu mogą one służyć przez kolejne lata i być przy tym bezpieczne w użytku.

Warto zatem przed jak i po sezonie oddać cały sprzęt do konserwacji, aby uniknąć przykrych konsekwencji, jakimi może być konieczność zakupu nowych nart.

Artykuł powstał we współpracy z serwisem narciarskim Kraków – https://agasport.com.pl/cms/serwis

Categories Zdrowie i Uroda