Skoki tandemowe – doskonały pomysł na prezent

Często szuka się odpowiedniego pomysłu na prezent czy to z okazji urodzin czy rocznicy ślubu. Jeśli wszystkie sztampowe rozwiązania już się wykorzystało i szuka się pewnych bardziej ekscytujących, można zdecydować się na skoki tandemowe.

Przyczyna popularności skoków tandemowych

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego skoki tandemowe są tak bardzo popularne, to z pewnością po pewnym czasie doszedłeś do wniosku, że jest to po prostu świetna rozrywka, która przyciąga ludzi niezależnie od wieku. Zarówno osoby młode jak i starsze mogą spróbować swoich sił, jeśli nie występują u nich przeciwwskazania natury zdrowotnej.

Co może być przyczyną tego, że nie będzie można skorzystać z tej rozrywki. Wykluczające są przede wszystkim ciężkie choroby krążenia, które mogą wywołać zapaść, a także epilepsja.

Jaki strój wybrać na skoki tandemowe?

Należy pamiętać by wybierając się na skoki tandemowe założyć wygodny strój. Przed skokiem trzeba nałożyć na siebie kombinezon, który będzie nas chronił przed przenikliwym wiatrem. Konieczne są również gogle, a także kask.

Każdy skoczek spadochronowy przypięty jest do instruktora spadochroniarstwa. Czasem zdarza się, że organizowane są skoki tandemowe grupowe. To źródło świetnej zabawy. Mogą je np. wykorzystać świeżo upieczeni małżonkowie wybierając tę formę rozrywki w prezencie ślubnym. Ze względu na to, że niektóre firmy oferują taką formę skoków ze spadochronem, w powietrzu można wykonywać różne akrobacje, przy pełnym zaufaniu do instruktora

Jak wygląda skok ze spadochronem i ile trwa?

Przygotowanie do skoku trwa znacznie dłużej niż sam lot. Najpierw dzięki samolotowi zostajemy wyniesieni na wysokość 4 tys. m. Trwa to 15 minut. Przy czym razem z przygotowaniem do skoku jakąś godzinę.

Wyskakując z instruktorem można mieć duże poczucie bezpieczeństwa, jednak prędkość co najmniej 250 km/h odczuwana namacalnie robi duże wrażenie. Samo spadanie trwa jakieś 30 sekund. Jednak dla tej adrenaliny warto tak długo się do tego przygotowywać. Zadowolenie sprawi, że szybko będzie się chciało powtórzyć skok, a dodatkowo zrobić potrzebny kurs, by móc w przyszłości skoczyć ze spadochronem samodzielnie. Nauczenie się sterowania może dać dużą satysfakcję.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami ze Strefy Silesia

Categories Ciekawe
https://poochfest.org/czym-jest-derka-polarowa/ https://hamam-project.org/co-warto-wiedziec-o-serwisie-szlabanow-parkingowych/ https://chuck.com.pl/jazda-konna-jak-rozpoczac-przygode-z-tym-sportem/