Solidne okna drewniane

Po czym poznać dobre okna drewniane, które będą nam służyć przez długi okres? Chyba nie da się jednoznacznie wskazać takich cech. Należy bazować na ofercie producentów, którzy cieszą się wysoką popularnością wśród klientów.

Jak klejone są okna drewniane?

Kupując okna drewniane warto sprawdzić, w jaki sposób są one klejone. O co dokładnie chodzi? Do wyboru mamy okna wykonane zarówno z litej klejonki oraz z klejonki łączonej mikrowczepami. Która propozycja jest lepsza? Obydwie są dobre, ale w przypadku klejonki łączonej mikrowczepami przeważyć mogą walory estetyczne. W nich to bowiem gołym okiem widoczne mogą być łączenia. Wiele osób nie chce, aby były one widoczne. Zawsze można zdecydować się na takie okna do miejsc, które nie wystawiane są na tak częstą ekspozycję. Warto nadmienić, że w przypadku litej klejonki, są one złożone z 3 warstw lameli ułożonych naprzemiennie względem przebiegu słojów. Dzięki temu cała konstrukcja jest delikatnie mocniejsza.

Okna certyfikowane

Nie zapominajmy o tym, że okna muszą posiadać odpowiednie certyfikaty i atesty. Tak, te, które ich nie posiadają mają znacznie niższą cenę, ale nie zawsze powinniśmy kierować się tylko i wyłącznie ceną. Dowodem na to może być chociażby bezpieczeństwo. Po co w domach produkt, który może powodować nie tylko utratę zdrowia, ale również życia? Dodatkowo nie można zapominać, że produkty certyfikowane są sprawdzone, jeżeli chodzi o względy techniczne. W takich przypadkach jak stolarka okienna, cena nie powinna być czynnikiem przeważającym. 

 

Categories Ciekawe