Sportowe zegarki – co warto o nich wiedzieć?

Zegarki sportowe stanowią potężny segment rynku. Topowe firmy stale ulepszają oferowane modele i proponują coraz nowocześniejsze rozwiązania, aby zaspokoić oczekiwania klientów. Co ciekawe, wiele zegarków sportowych wykorzystywanych jest nie tylko przez osoby prywatne czy znanych sportowców – modele specjalne przeznaczone są np. dla wojska. Już w 1969 r. NASA w skomplikowanych trwających wiele dni testach wybrała zegarek Omega Speedmaster spośród zegarków wielu innych firm do pierwszego w historii lotu na Księżyc w misji Apollo.

Co oferują nam producenci?

Innowacyjne technologie w zegarkach dla aktywnych
Sportowcy i osoby aktywne poszukują najczęściej modeli zegarków o specjalnych funkcjach- producenci wychodzą im naprzeciw. Podczas uprawiania różnorodnych dyscyplin sportowych narażeni jesteśmy na wstrząsy, różnice ciśnienia, znaczną głębokość, dekompresję podczas wynurzania z wody, kontakt z twardymi powierzchniami. Nasz zegarek musi być odporny na takie sytuacje. Producenci najlepszych marek zegarków stosują nowe generacje systemów np. pochłaniacz wstrząsów Nivachoc Omega czy DS marki Certina- złożony system zabezpieczeń z uwzględnieniem dodatkowych uszczelek i wzmocnionego dekla zegarka. Ponadto stosowane są specjalne materiały: włókna węglowe, stal szlachetna typu 316L, tytan, szkło szafirowe, kauczuk stosowany do produkcji sportowych pasków.

Dla nurków są specjalne modele z przedłużanym paskiem dającym się zapiąć na rękawie kombinezonu nurkowego; widoczne pod wodą wskaźniki oraz super innowacja w postaci zaworu helowego opracowanego z myślą o nurkach korzystających z dzwonów do nurkowania, niezwykle ważny element podczas wynurzania ze znacznych głębokości.

W profesjonalnym sporcie nie bez znaczenia jest również sama precyzja pomiaru czasu. Wiemy, jak wiele zależy obecnie od różnic setnych części sekundy. Marka Omega już od 1932 roku jest oficjalnym chronometrażystą podczas wszystkich igrzysk olimpijskich.

Dodatki w zegarkach dla aktywnych

Zegarki o charakterze sportowymi niejednokrotnie wzbogacane są również licznymi dodatkami, takimi jak chronograf czyli stoper, tachymetr do obliczania średniej prędkości, ciśnieniomierz, wysokościomierz, termometr, funkcja GMT czyli stała prezentacja czasu dla dwóch różnych stref czasowych i wiele innych. Z pewnością osoby aktywne docenią takie udoskonalenia. Zegarki sportowe mogą również posiadać wskazówki i indeksy pokryte luminescencyjną substancją, której właściwości pozwalają gromadzić światło i jasno promieniować w ciemności – to świetne rozwiązanie np. podczas wieczornych biegów przełajowych czy podczas nocnej wspinaczki górskiej.

Szeroki wybór sportowych zegarków damskich i męskich znajdziemy w sklepie wkrzys.pl. Marka oferuje modele takich firm jak Omega, Longines, Tissot, Certina czy markę mało jeszcze znaną w Polsce, lecz z najwyższej światowej półki zegarmistrzowskiej – Chopard. Dodatkowo klienci mogą liczyć również na profesjonalne doradztwo zegarmistrza i korzystne rabaty.

Categories Ciekawe
https://hellheaven.pl/metalowy-stojak-na-reczniki-polaczenie-funkcji-i-estetyki-w-lazience/ dy-abroad.pl https://greenrepublic.pl/parasol-ogrzewacz-gazowy-polaczenie-funkcji-i-estetyki/