Style i wykończenia baterii łazienkowych

Wykończeniem baterii łazienkowej nazywana jest zewnętrzna obróbka powierzchni, która jest stosowana do wszystkich części zewnętrznych. Oprócz zapewnienia ochrony, którą oferuje materiał bazowy, wykończenie nadaje również baterii łazienkowej odpowiedni wygląd. Styl tego elementu wyposażenia również jest bardzo istotny. Nierzadko sam wygląd determinuje decyzję o zakupie baterii łazienkowej. Wybór powinien być jednak poparty kilkoma innymi czynnikami. Znaczenie ma zarówno typ konstrukcji, jak i funkcjonalność baterii.

Wykończenia baterii łazienkowych

Istnieje wiele różnych wykończeń baterii łazienkowych.
Do najpowszechniejszych zaliczyć można chrom, mosiądz i nikiel, ale można znaleźć w sklepach także warianty wykończone na matową czerń czy satynowe złoto. Jednym z najbardziej wytrzymałych wykończeń dla łazienki jest wykończenie PVD. Skrót ten opisuje proces powstawania powłoki na powierzchni kranu. Wykończenia te są bardzo trwałe i odporne na zarysowania. W zależności od oferty producenta, sklepach dostępne są baterie łazienkowe wykończeniem PVD w kilku wersjach, takich jak np. stal nierdzewna, mosiądz i nikiel, aby wymienić tylko kilka.

Wykończenie chromowane

Platerowanie jest kolejnym dobrym wykończeniem powierzchni. Chromowanie było przez dłuższy czas głównym elementem wykończeń. Płyta chromowana jest zwykle nakładana na baterie łazienkowe wykonane z mosiądzu w celu zapewnienia ochrony przed korozją i zabrudzeniem. Niektóre wykończenia produktów wykonywane są bez dodatkowych zabezpieczeń. Zwykle nie są objęte gwarancją. Przykłady obejmują wykończenia, takie jak ręcznie pocierany brąz czy brąz powlekany specjalnym olejkiem.. Tego rodzaju wykończenia zazwyczaj nie mają żadnego środka uszczelniającego, przez co mogą szybko się niszczyć. Wilgotność w łazience, używane środki czyszczące, a nawet tłuste dłonie mogą wpływać i zmieniać wygląd tych wykończeń przez dłuższy czas.

Styl wykończenia

Styl odnosi się zarówno do estetycznego, jak i funkcjonalnego projektu kranu. Jest to prawdopodobnie cecha, która najbardziej wpływa na decyzje kupujących. Powinna być jednak barana pod uwagę dopiero po rozważeniu najważniejszych rzeczy, takich jak konfiguracja i konstrukcja baterii łazienkowej. Styl tego elementu wyposażenia powinien być dobrze dopasowany do wyglądu łazienki. Można również zdecydować się na bardziej oryginalne podejście, wybierając najbardziej efektowne i kontrastujące baterie łazienkowe. Urządzenia tego typu powinny być przede wszystkim wygodne w obsłudze i zapewniać odpowiedni dopływ wody.

Więcej dowiesz się na stronie 1lazienka.pl – baterie łazienkowe

Categories Dom i Wnętrze
https://greaterrangedj.com/jakie-aluminiowe-meble-ogrodowe-wybrac/ https://poochfest.org/czym-jest-derka-polarowa/ https://inclusion-fp7.org/funkcjonalna-pergola-w-ogrodzie-co-musimy-o-niej-wiedziec/