Tematyczne kolonie dla najmłodszych

Róża Wiatrów to jedna z tych firm, która zachęca do tego, aby swojemu dziecku aktywnie zaplanować czas podczas letniego wypoczynku. W swojej ofercie mają oni kilka półkolonii. Jednak zdecydowanie lepszą propozycją okazać się może kolonia, czyli samodzielny wyjazd bez rodziców, za to pod okiem doświadczonej kadry.

Piracka przygoda nad morzem

Kolonie to doskonała okazja do tego, aby przeżyć niesamowitą przygodę. M.in. tą piracką, która pozostanie na długo w pamięci najmłodszych uczestników. Dzieci będą mogły przejść prawdziwe szkolenie – od majtka do kapitana. To w jego trakcie (wszystko odbywać się będzie w formie dobrej zabawy) każde dziecko dowie się jak wyglądają zasady orientacji w terenie, jak należy posługiwać się mapą i kompasem, czym jest alfabet Morse’a i jak należy się nim posługiwać, jakie znaczenie dla żeglarzy ma gwiazda polarna i wiele innych. Będzie można wziąć udział w wielu grach terenowych na świeżym powietrzu, kąpać się w morzu i basenie – jeżeli tylko pogoda będzie na to pozwalać. Nie lada atrakcją stać się morze rejs statkiem po morzu – jak to na prawdziwych piratów przystało.

W świecie klocków Lego

Kolonie 2023 to także uwielbiane klocki, jakie znaleźć można praktycznie w domu każdego dziecka. To dobra okazja do tego, aby zaprosić wszystkich małych konstruktorów do cudownego świata. Na takim wyjeździe nie zabraknie klocków, z jakich będzie można tworzyć różne machiny, a także i inne konstrukcje, zgodnie z wcześniej ustalonym projektem. Każdego dnia dzieci będą miały okazję wcielić się w budowniczych, przed jakimi czekać będą bardzo ważne zadania, tworzenia niekiedy na bazie skomplikowanych projektów. Bez obaw – dzieci również będą spędzać dużą ilość czasu na dworze. Tym bardziej że zostaną zorganizowane liczne gry terenowe, które będą miały zaplanowane różne scenariusze. 

Coś dla miłośników kreatywnych zabaw plastycznych

Propozycja dla tych dzieci, które kochają rysowanie, malowanie i inne zabawy, jakie związane są z tą tematyką. Kreatywne zabawy plastyczne w części odbywać się będą w budynku, a jeżeli tylko pogoda pozwoli – druga część (jak np. plener artystyczny), zostaną zaplanowane na dworze. Dzieci poznają różne techniki tworzenia, np. rysowanie ołówkiem, węglem, pastelami; czym jest perspektywa i jakie obowiązują zasady kompozycji; na czym polega – japońska sztuka składania papieru; papier czerpany – jak się go wykonuje i jakie ma on w chwili obecnej zastosowanie; przestrzenne ozdoby papierowe, czyli quilling, itd.  

 

Categories Ciekawe
zobacz zobacz wiecje atn.org