Tiul – materiał z dziecinnych marzeń

Tiul to materiał, który kojarzy się z księżniczkami. Która mała dziewczynka nie marzy o sukience a’la księżniczka lub balerina?. Możliwość zakupu tiulu w sklepach z tkaninami na metry pozwala nam na wykreowanie wielu ciekawych sukienek dla księżniczek, strojów na szkolne przedstawienia i innych pięknych rzeczy, w tym ozdób i niezwykle popularnych dziś tiulowych pomponów. Materiał jakim jest tiul dostaniemy w różnych kolorach, co daje nieograniczone możliwości krawieckie.

Subtelny tiul

Tiul bardzo często wybierany jest do szycia firan. Doskonale spełnia się w tej funkcji, ponieważ jest niezwykle delikatny, przejrzysty, ażurowy, przez co też wpuszcza do pomieszczenia sporo światła. Firany uszyty z tiulu doskonale ocieplają wnętrze, a przy okazji nadają mu niezwykłej lekkości. Tiul może być bawełniany lub jedwabny. Jedynym minusem tego jakże wdzięcznego materiału jest konieczność jego prasowania, co nie zawsze jest proste. Same firany tiulowe są bardzo efektowne, jednak wymagają porządnego prasowania i to po każdym wysuszeniu tkaniny. Może jednak warto się pomęczyć, bo tiulowe firanki są niezwykle efektowne.

Specyficzny tiul

Tiul zaliczany jest do kreatywnych tkanin. Świetnie nadaje się do szycia odzieży, jak i wspomnianych dekoracji. To też materiał wybierany np. np. na welony, do rękodzieła, a nawet na halkę. Na rynku znajdziemy również tzw. tiul koronkowy – idealny do uszycia tak pożądanej przez małe dziewczynki-spódniczki baletnicy. Z kolei tiulowe pompony to doskonała dekoracja wnętrz i stołu. Pompony wykonane z tiulu często goszczą w dziecinnych pokojach, a także stanowią wdzięczną ozdobę wielu przyjęć (wesel, urodzin, imprez okolicznościowych). Niestety koszt zakupu jednego tiulowego pomponu to często kilkadziesiąt złotych, zdecydowanie bardziej opłaca się ich samodzielne uszycie z tiulu kupionego na metry. To nie tylko duża oszczędność, lecz również świetna zabawa. A efekt często przechodzi nasze najśmielsze oczekiwania. To także kreatywna zabawa – nie tylko dla dorosłych, lecz również dla dzieci.

Categories Ciekawe